Найбільший НПЗ півдня рф втратив половину потужностей через пожежу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Волгоградський НПЗ, де в середу, 15 січня, з невідомої причини спалахнула пожежа, зупинив установку гідроочищення дизельного пального.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на обізнані з ситуацією джерела.

Співрозмовник видання сказав, що завод, який належить «Лукойлу», втратив половину потужностей із виробництва дизпалива, або близько 10 тисяч тонн на добу. Інше джерело заявило, що поки не зрозуміло, скільки часу знадобиться на ремонт. Видання додає, що торік Волгоградський НПЗ переробив 13,7 млн тонн нафти.

The Moscow Times пише, що на заводі, який був запущений 1957 року і є одним із найстаріших у Росії, є ще одна установка очищення: вона випускає 4,5 тисячі тонн дизпалива «Євро-5» на день.

Також видання цитує російський «Інтерфакс», який з посиланням на власні джерела в екстрених службах, пише, що причиною НС на заводі, який виробляє майже 7% усього дизпалива в країні, стала «позаштатна ситуація», водночас «зовнішнього впливу» на підприємство не було.

Проте місцеві жителі розповідали, що на завод нібито «щось упало», після чого прогримів вибух. Російське міноборони у звітах за середу про атаку безпілотників на Волгоградську область не повідомляло. 

Волгоградський НПЗ входить до топ-10 найбільших у Росії. Минулого року він випустив 1,9 млн тонн автобензину (4,3% від загальноросійського виробництва), 6 млн тонн дизельного палива (6,9%) і 0,8 мільйона тонн мазуту (1,9%).

За рік завод двічі піддавався атаці українських БПЛА і двічі був змушений зупиняти виробництво: у лютому постраждала установка первинної переробки нафти АВТ-5, яку ремонтували близько трьох тижнів, а в травні загорілася головна установка заводу АВТ-1, на яку припадає майже 60% його переробних потужностей.

Загалом торік російські нафтозаводи переробили 266,9 млн тонн нафти, що є найнижчим показником із 2012 року. Порівняно з 2023 роком обсяги виробництва скоротилися на 8,1 млн тонн, або 3,2% загалом. Водночас Туапсінський НПЗ скоротив переробку на 59%, Новошахтинський НПЗ - на 31%, НПЗ «Нижньогороднафтооргсинтез» - на 22%.

Як повідомляв Укрінформ, у Татарстані, в місті Нижньокамськ, після оголошення загрози ударів БПЛА у суботу евакуювали працівників нафтопереробного заводу "Танеко". У ЦПД заявили про влучання у завод.

Зображення вгорі: палає Волгоградський НПЗ. Скріншот з відео

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:02
Мирослав Гай: Тотальна неспроможність влади
18:03
Віктор Кевлюк: Уроки наступів України 2022–2023 років
17:23
З життя покидьків: делегація Рахункової палати на чолі з подругою Зеленського Піщанською поїхала в Лондон за бюджетні 477 тис. грн на день бухгалтера (ФОТО)
17:12
Верховний суд відмовив упц мп у праві користування Єлецьким монастирем у Чернігові
16:01
Найбільший НПЗ півдня рф втратив половину потужностей через пожежу
15:54
Британія передає Україні 150 стволів артилерії та нову систему ППО
15:49
Цьогоріч Британія надасть Україні $6,6 мільярда підтримки
15:46
Стармер і Зеленський підписали угоду про 100-річне партнерство України й Британії
14:49
Кадровий бедлам: керівником Адміністрації морських портів України став багатий митник із Закарпаття
14:39
Львівський бізнесмен постачав неякісний одяг для ЗСУ на понад 1 млрд грн, обвинувальний акт скеровано до суду

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]