«Королева» ритуальних послуг Київщини Алла Ландар, яка заробляє мільйони на смертях, несподівано «стала» волонтеркою

|
Версия для печатиВерсия для печати

Власниця похоронної фірми «Петр Великий», що є монополістом на ринку ритуальних послуг Київщини, Алла Ландар несподівано почала займатися волонтерством. Вона — доларова мільйонерка, яка піариться на війні, віддаючи крихти своїх статків нібито на допомогу людям.

З квітня 2023 року, тобто за понад рік від початку повномасштабної війни, Ландар почала з’являтися у публічному просторі разом із таким собі благодійним фондом молодіжної ініціативи «Надія». Ініціатива існує з осені 2022 року, але активно просувається у медіа почала тільки зараз.

На сайті «Надії» немає інформації про те, коли і хто фонд заснував, з яких джерел фінансується, як витрачає кошти. Жодних звітів нам знайти також не вдалося.

Судячи з дописів в Instagram, благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» розпочав діяльність 29 жовтня 2022 року. Як вказано на сайті, фонд займається буквально — від зборів на ЗСУ до лікарень і багатодітних родин. Це неможливо і навіть найбільші фонди не можуть цього собі дозволити. Тож це ще один аргумент на користь версії, що «Надія» — ширма.

Піаритися на волонтерці Ландар почала в квітні: новини про діяльність фонду і її фото стали з’являтися буквально одна за одною.

Як і належить усім, хто паразитує на війні і темі волонтерської допомоги, Ландар охоче позує з коробками, документами типу «акти прийому-передачі», на фоні швидких і автомобілів, які щось вивантажують.

Медійна активність Ландар ймовірно пов’язана із бажанням відбили репутацію, адже у Києві та області Ландар вважається однією з найтоксичніших бізнесменок. Вона відома ще за часів Януковича: була активісткою Партії регіонів і, як писали деякі ЗМІ, нібито перешкоджала діяльності активістів Євромайдану SOS, які збирали гроші на лікування поранених на Майдані.

Справжній вплив Ландар отримала у 2020 році, у розпал пандемії COVID-19. Фірма «Петр Великий», яку Ландар успадкувала від батька, захопила ритуальний ринок і, користуючись великою кількістю смертей і монопольним становищем, задирала ціни на поховання у кілька разів. На жаль, через війну «клієнтів» у фірми Ландар багато і зараз.

Як повідомляв блогер Ярослав Бондаренко, у розпал пандемії фірма Ландар вступила у змову майже з усіма лікарнями Київської області. Фірма забезцінь орендувала приміщення у лікарнях і моргах, а деякі медпрацівники цих закладів за винагороду рекомендували родичам померлих звертатися саме до «Петра Великого».

Як писало Радіо Свобода, київський крематорій приймав «ковідні» тіла тільки, якщо їх доставляли катафалками Ландар. При цьому за цю та супутні послуги фірма вимагала

нечувані 25-30 тис. грн, хоча тоді поховання і кремація коштували від 8 до 10 тис. грн.

Цю інформацію Радіо Свобода повідомив правник, а нині — доброволець Геннадій Друзенко, який створив та очолив Перший добровольчий мобільний шпиталь (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова, що рятує поранених захисників на фронті.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]