Костянтин Корсун: Платформа Дія.Engine куплена двічі?

|
Версия для печатиВерсия для печати

Все більше цікавих нюансів вилазить по справі колишнього Голови Держспецзв’язку бригадного генерала Щиголя.

Про це пише Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки. У 2000-2005 заступник керівника відділу боротьби з комп’ютерною злочинністю при Департаменті контррозвідки СБУ.; засновник та перший керівник CERT-UA, колишній директор та співзасновник української кібер-компанії.

"Виявляється, що проект, крадіжку грошей на якому розслідує НАБУ, а антикорупційний суд арештував підозрюваних посадовців - називається Дія.Engine (читається «дія-енджін», якщо шо).
І злі язики кажуть, що за нього було сплачено двічі: перший раз за донорські кошти, а другий раз – за бюджетні. Чи навпаки.
Наскільки це правда - давайте разом розбиратися: у травні 2022 естонська Академія електронного регулювання оголосила тендер на «Послуги з розробки платформи ведення державних електронних реєстрів України», ось лінк.

А вже через рік, 19 квітня 2023 «Уряд ухвалив постанову щодо використання Платформи для швидкого створення і керування державними реєстрами»
Тобто якась Платформа реєстрів вже була готова і Уряд дозволив його використовувати.

НАБУ ж розслідувало 3.14здінг під час «розробки» системи з дуже схожим призначенням, але вже за БЮДЖЕТНІ кошти.

На жаль (чи на щастя), мені не відомі деталі розслідування НАБУ, але було б дуже цікаво дізнатися наступні моменти:
- чи відбувся той естонський тендер?
- якщо відбувся – яка компанія перемогла?
- яку суму отримав переможець тендеру?
- чи виконала компанія-переможець передбачені тендером роботи?
- якщо виконала – чи передала готовий продукт українському уряду?
- якщо передала – якій саме інституції?
- чи переданий українській стороні продукт є ідентичним по основному функціоналу “Платформі для швидкого створення і керування державними реєстрами” та «Програмній платформі для створення та супроводу державних електронних реєстрів, що функціонує на базі Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів (Платформа реєстрів)»? https://is.gd/Nm3P1Q
- чи не є вищевказані платформи іншими назвами одного продукту, відомого як «Дія.Engine”?
- якщо переданий естонською стороною продукт потребував певної «адаптації» – чи коштують такі роботи 285 мільйона гривень (сильно сумніваюся - КК)?

Хоча можливо, ці моменти вже розслідувано та задокументовано детективами НАБУ.
Якщо ще ні – це все легко перевірити.

До речі, естонський тендер проводився в межах проєкту EU4DigitalUA, який фінансується Європейським Союзом, так шо американських грошей там не було ;-)

Враховуючи любов українських ІТ-чиновників списувати бюджетні кошти на «розробку» вже готового продукту, вірогідність аналогічної схеми у даному кейсі – сильно далека від нульової.
З нетерпінням чекаємо нової інформації від НАБУ-САП-ВАКС.

І до речі, назва предмету розпилу - Дія.Engine – це ж ніяк не пов’язано з отією вашою «єдиною у Світі» одинокою Дією, еге ж?

А тим часом, сьогодні зранку ВАКС взяв під варту заступника Голови Держспецзв’язку з питань цифрових трансформацій В. Жору. Його прямого начальника «закрили» у четвер, 23 листопада (вже вийшов під заставу у 25 млн. грн.). Виконувати обов’язки Голови Держспецзв’язку залишили Д. Маковського - у якого НАБУ теж проводило обшуки по цій же справі у квітні 2023. Прекрасний підбір кадрів, Міша, браво. Зрозуміло, що «систему» ніхто міняти не буде, просто призначать новийєліца.
І щось мені підказує, що нові призначення будуть не менш одіозними."

(Джерело).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]