Є кричуща проблема з закупками складних дронів та тепловізійної оптики для ЗСУ. Негайно має втрутитися Кабмін і Офіс Президента
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/7-2303-2-3033-409487.jpeg?1675594034)
Про проблему з постачанням дронів для потреб ЗСУ пише у своєму блозі у виданні Цензор.Нет Тарас Маланюк.
Дрони, тепловізори, тепловізійні приціли – технічні засоби, без яких ми вже не можемо уявити цю війну. Всі разом вони не менш важливі і не менш ефективні ніж танки , про які ми так багато останнім часом говоримо. Ця техніка (а далі ми будемо для скорочення вживати саме це слово для перерахованих в першому речені категорій товарів) зберігає десятки тисяч життів наших воїнів. На привеликий жаль майже нічого з цього не виробляється в Україні. Ба більше, майже все це походить з Китаю. З початком війни прямі закупки і постачання з Китаю в Україну стали неможливими. Китай не продає це і на державному рівні , пробуючи залишитись "нейтральним" в цій жорстокій війні. Всю роботу по забезпеченню ЗСУ такими технічними засобами взяли на себе волонтери, великі та малі благодійні фонди та громадські організації. Ми маємо контакти з великою кількістю військових частин, які можуть підтвердити цей факт. І фінансуються такі закупки за рахунок пожертвувань мільйонів українців. Як тих, що живуть в Україні так і всіх тих, хто розкиданий по світу. Це десятки і десятки мільйонів євро.
По при складності закупівель на державному рівні безпосередньо в Китаї, все про що ми говоримо можна вільно придбати в магазинах Європи . В рамках ЄС обіг цих товарів не підлягає контролю і ввозяться на територію ЄС вони під митними кодами для побутових товарів а не товарів подвійного вживання. І понад півроку після початку цієї фази війни не було проблем з їх завезенням в Україну з Європи. Польща мабуть найближчий наш союзник в цій війні. І тим більше не зрозумілим для нас став той факт, що в середині осені на всіх польських митницях почали забороняти ввіз в Україну такої техніки і навіть конфісковувати її при спробі ввезення в Україну. Причиною стало те, що формально по деяким параметрам вона попадає в категорію товарів подвійного вживання. Любий європеєць може купити, подарити, перевезти в любий куток ЄС, розібрати на деталі дрон. Любий мисливець без якихось дозволів може придбати тепловізор чи мисливський приціл. Але завезти це в Україну, як виявилось, ви не можете. Потрібно отримувати спеціальний дозвіл. Процедура отримання такого дозволу надто складна і в середньому займає понад місяць. А інколи і декілька місяців. А дрони чи тепловізоріи на війні потрібні "вчора". На щастя найпоширеніші дрони Мавік 3 якимось дивним рішенням були виведені з цієї категорії. Але дрони з тепловими камерами, які найбільш жадані для нашої артилерії чи розвідки, а також вся тепловізійна оптика стали по суті заборонним товаром на польській митниці. Кажуть існують польські фірми, які можуть отримати такі дозволи в коротші терміни. Але вони за свої послуги беруть значну комісію. І до того ж для отримання кожного такого дозволу потрібно оформити Сертифікат Кінцевого Споживача в штабі військової частини , куда мав би поїхати закуплений дрон чи тепловізор. Любий волонтер знає що в деяких випадках це важко і навіть не можливо. І якщо ви планували допомогти близьким для вас людям, чи знайомим, то в часто ви такий сертифікат не зможете отримати.
Деякий час словацькі митники теж пропускали через свої митниці на кордонах з Україною ці товари по цивільним кодам. Але недавно і вони обмежили їх вивіз в Україну по тій же причині, що і польські митники.
Можливо, митники прозріли. Але у нас склалось враження, що як польським митникам, так тепер і словацьким хтось "підказав", що треба включити обмеження. Це або ворог, або той, хто в Україні на цих товарах заробляє великі гроші і має вихід на відповідні структури. Наприклад на Державну Службу Експортного Контролю (ДСЕК), яка співпрацює з відповідними службами в європейських країнах. Недавно подібна історія була навколо ввезення таких товарів на територію України , але уже на українській митниці. Волонтери спільно змогли переконати владу зняти більшість обмежень, на українській стороні.
Наша команда волонтерського #УкрСпецІмпорту з початку війни допомагає закупляти для волонтерів, благодійних фондів, і інколи прямо для військових частин все що можна придбати в Європі . Основна ціль зробити ціни на все що ми закуповуємо мінімальними і забезпечити якнайшвидше доставку закуплених товарів нашим замовникам в Україні. В нас напрацьовані зв’язки з магазинами і фірмами, які нам дають великі знижки. До того ж ми закуповуємо всі товари, економлячи нашим замовникам ПДВ, яке б вони мали сплатити в ЄС. Тому ціни по яким через нас закуповують товари в півтора а часто і в два рази нижчі, ніж ті по яким ті ж товари можна придбати в Україні.
До нас за допомогою звертались і великі українські благодійні фонди і дуже багато менших як українських так і закордонних фондів. Однак ми не відмовляємо нікому. І велику частину нашої роботи становлять поодинокі замовлення від волонтерів.
Тепер наша робота і робота таких груп як наша заблоковані, якщо мова йде про закупівлю тепловізійних дронів чи тепловізійної оптики.
Але найгірше, що це автоматично може привести до колосального дефіциту цих товарів на фронті і до росту цін на них в Україні.
Ми впевнені, що наша влада, президент чи генштаб могли б домовитись з європейським державами (в першу чергу з Польщею та Словаччиною) і суттєво спростити саму процедуру отримання дозволів на вивіз в Україну цих видів по своїй суті побутових товарів, або на час війни навіть зняти всі обмеження прирівнявши в цьому питанні Україну до країн ЄС. Якби не клята війна, все б без проблем поступало в Україну напряму. А зараз закони ЄС по суті спрямовані в цьому питанні проти нас. Це при тому що фірми з ЄС самі закуповують такі товари в Китаї. І подавляючу більшість європейські магазини тепер замовляють саме для українців, отримуючи доходи і сплачуючи податки в бюджети європейських країн.
Ми переконані, що з нами погодяться і до нашої просьби приєднаються як благодійні фонди, волонтери, так і командири сотень і сотень військових частин які змогли отримати в якості допомоги закуплені через нас дрони чи тепловізори.
Тому ми просимо максимально поширити цей пост в надії що спільно ми зможемо вирішити це питання і вернути можливість для спрощеного ввезення в Україну тепловізійних дронів та тепловізійної оптики. Бо робимо ми це лише з бажанням допомогти ЗСУ і наблизити нашу Перемогу.
На цю тему:
- Військовослужбовець Олексій Чарей: пан Резніков, просто не заважайте!
- Юрій Касьянов: Які безпілотники нам потрібні, та чи ті ми закуповуємо?
- Чому в Україні і досі масово не виробляють військові БПЛА
- Довга рука ЗСУ на Чорному морі
- Безпілотники, що атакували аеродроми в росії, розробили держструктури України спільно з бізнесом — FT
- Упродовж місяця на озброєння ЗСУ прийнято 7 зразків БПЛА українського виробництва - Резніков
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:26
- Волтц: США заслуговують на відшкодування від України
- 21:19
- Зеленський назвав справжні гарантії, яких хоче Україна від союзників. Україна не гірше Ізраїлю!
- 18:09
- Єгор Фірсов: Ілюзія виборів і миру
- 16:56
- Пробують, як гопники, забрати власність. Я знав про санкції ще з 2020 року. Зеленський 6 років мене ненавидить, - Порошенко
- 14:02
- На Буковині свавілля попів УПЦ активізувало переходи громад до ПЦУ
- 13:40
- У Миколаєві ворог вразив ТЕС, 46 тис абонентів без тепла
- 12:44
- Ігор Луценко: Ми можемо відкинути ворога. І ми це робимо
- 10:28
- Ворог просунувся біля шести сіл на Донеччині
- 08:00
- Politico: делегація США вирушила до Ер-Ріяду на переговори щодо України
- 07:45
- США вже домовляються з диктатором і вбивцею Лукашенком під привидом послаблення впливу росії
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.