Культурні та просвітницькі заходи до Дня Соборності в Україні (ПЕРЕЛІК)

|
Версия для печатиВерсия для печати

До Дня Соборності України, який щороку відзначається 22 січня, відбудеться низка культурно-мистецьких та просвітницьких подій, зокрема виставки, лекції, майстер-класи та інші заходи, покликані нагадати про важливість духовної єдності українців у боротьбі за незалежність.

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

22 січня у Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець» пройдуть лекції для школярів та студентів на тему «Що таке Соборність». Також працюватиме виставка вишитих писанок з різних регіонів України «Інтерпретація писанки у вишивці Івана Остапюка».

22 січня в Шевченківському національному заповіднику експонуватиметься виставковий проєкт пам’яті Олекси Гірника «Пройшов він пекло вогняного болю, щоб повернути Україні долю!». 22 січня біля могили Тараса Шевченка пройде Мітинг пам’яті, присвячений борцям за волю України.

22 січня о 12:00 в Головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні відкриється виставковий проєкт «Вівтар Свободи». Це масштабний мистецький проєкт, створений командою «Art Armor», який розкриває тему збереження національної духовності України в умовах боротьби за свободу проти російської агресії. Головна ідея експозиції – відобразити єдність і силу суверенної України через переосмислення іконописних традицій. 27 регіонів України представлені творчими роботами відомих сучасних майстрів іконопису. Самі образи створені на бронеплитах із захисних жилетів, які вже врятували життя нашим Захисникам і Захисницям.

22 січня о 12:00 у Національній бібліотеці України для дітей відбудеться презентація проєкту Вікторії Сайко «Моя Україна» та відкриття виставки робіт лауреатів Всеукраїнського конкурсу дитячих ілюстрацій до поезії Тараса Шевченка й Шандора Петефі «БАТЬКІВЩИНІ». Захід об’єднає історію, мистецтво, національні традиції та підкреслить багатство культурної спадщини України й Угорщини.

В день Соборності України Одеський національний академічний театр опери та балету представить авторський проєкт «VLASNE. Ukrainian Project». Чотири століття українського музичного надбання — від Бортнянського, Лисенка, Гулака-Артемовського, Лятошинського до Івасюка, Цісик, Вакарчука — зазвучать у цей день у стінах театру.

Своєю чергою у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» пройде науково-просвітницький захід «Соборність» для учнівської молоді.

22 січня пройде низка онлайн-заходів, присвячених Дню Соборності України, а саме: у Національному заповіднику «Глухів» — інформаційний онлайн-урок «Моя Україна — соборна держава»; у Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» — онлайн-лекція «Соборна! Вільна! Неподільна!».

У Державному історико-культурному заповіднику у м. Белзі відбудеться народне віче «Моя країна — єдина соборна Україна!».

В день Соборності України Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» проведе такі заходи: музейний день в експозиції Медведівського краєзнавчого музею (с. Медведівка) для учнівської молоді, приурочений Дню Соборності України, та пересувну виставку «Ті, що повернулися на щиті» на території філіалу «Холодний Яр».

22 січня Національний заповідник «Замки Тернопілля» проведе тематичну лекцію «В єдності сила» у замку м. Збараж для працівників сфери освіти і культури Збаразької територіальної громади. Водночас, на території Вишнівецького палацово-паркового комплексу відбудеться тематична година «Соборна українська держава — одна на вік», для викладачів та учнів Вишнівецького професійного ліцею.

22 січня тематичні лекції до Дня Соборності України також відбудуться в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» та Національному заповіднику «Гетьманська столиця». А в Державному історико-культурному заповіднику у місті Бережани пройдуть години історичної пам’яті «Сторінки українського державотворення: Акт Злуки».

22 січня о 17:00 в Національній опері України відбудеться урочистий музичний захід «Мистецтво об’єднує Україна». Цей спільний мистецький проєкт збере на одній сцені представників всіх українських оперних театрів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]