Лічильники на воду із свердловин: чи стосуватиметься це приватних осіб

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українцям, які використовують воду з артезіанських свердловин для власних потреб, не потрібно встановлювати лічильники. Останні рішення уряду стосовно зміни правил обліку використання водних ресурсів направлені на завершення реформи надрокористування в країні і не вводять нових правил для тих, хто користується такою водою у побуті.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у національному телемарафоні, передає Главком.

Нещодавно серед українців хвилею прокотилося невдоволення: уряд нібито зобов’язав всіх встановити лічильники на свердловини. Через це у громадян виникло багато питань і побоювань, що їм нібито доведеться сплачувати за воду із власних свердловин. Проте міністр Стрілець розвіяв страхи українців: він пояснив, що нові постанови уряду не торкаються звичайних користувачів, а лише бізнесу. Відповідно до нових правил, уся інформація про свердловини буде вноситись через електронний кабінет надрокористувача на Державному геологічному веб-порталі. Щоб уникнути дублювання даних, дані в реєстрі будуть оновлюватися. Це також сприятиме подоланню наслідків після теракту Каховській ГЕС та дозволить максимально забезпечити населення питною водою.

За словами міністра, створення цифрового Державного реєстру артезіанських свердловин необхідне для обліку, систематизації та актуалізації даних, адже до цього часу така інформація окремо збиралася і акумулювалася у різних державних органах.

«Наразі маємо на меті систематизувати всі дані в єдиному цифровому форматі. Таким чином держава розумітиме скільки таких свердловин по країні, де вони розташовані і в якому стані. Надзвичайна ситуація в Херсонській і Миколаївській областях показала наскільки важливим це є для швидкого прийняття рішень і забезпечення людей водою», – зазначив Руслан Стрілець.

За його словами, наразі в державному реєстрі обліковується понад 10 тис. свердловин. Міністр звернув увагу, що облік свердловин, плата за користування водою та зобов'язання отримувати дозвільні документи стосуються виключно бізнесу. Ці вимоги існували ще задовго до впровадження реформи. Єдине, що наразі змінюється для суб'єктів господарювання – формат взаємодії з державою. Він стає простим, цифровим, зручним, наголошує міністр.

«Аргумент»


 

 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:22
І знову шоу: Зеленський анонсував "важливі кадрові рішення: укази вже незабаром". Після попередніх - теж історичних - країна вже квітне
20:00
У неділю трохи дощитиме на північному сході, вдень близько 0 °С
18:04
Щонайменше 3,5 млн українців стали безхатченками за час повномасштабної війни рф проти України
16:40
Фінляндія конфіскувала танкер «тіньового флоту» рф для технічного розслідування
16:36
«Газпром» з 1 січня припинить постачання до Молдови
16:28
Кадрова чехарда: звільненяють очільників Київщини й Полтавщини, обидва пропрацювали трохи більше року
15:30
Зеленський про Фіцо: Путін доручив відкрити другий енергетичний фронт
14:58
Ворог просунувся в Кураховому та Торецьку й біля чотирьох сіл
12:02
упц (мп) - філія ФСБ в Україні - створює резидентуру в Європі
11:04
В росії заборонило дзвінки на мобільні та стаціонарні телефони через інтернет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]