Міністр, який провалив евакуацію музеїв, попіарився на монументі "Батьківщини-мати"
Більшість українців вважають, що радянську символіку на щиті столичного монументу "Батьківщина-мати" необхідно замінити на український герб.
Про це свідчить опитування громадян у "Дії", що завершилося 21 липня, повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Загалом українцям запропонували три варіанти щодо зміни символіки на монументі. За те, щоб на щиті "Батьківщини-мати" виднівся один із державних символів України проголосували 85% від загальної кількості опитуваних у близько 780 тисяч людей.
Найменше голосів (6%) серед українців набрав варіант в опитуванні "залишити все як є". Ще 9% опитуваних проголосували за те, щоб зняти радянський герб і залишити щит чистим.
"Так, ми могли все зробити без консультацій з громадськістю. Зробити на свій розсуд. Але я впевнений, що діалог з суспільством – вкрай важливий. Його треба ініціювати по таких питаннях, тим паче коли нам це нічого не коштує", – наголосив Ткаченко і зізнався, що віддав свій голос за встановлення тризубу на щиті "Батьківщини-мати".
Він також підкреслив, що зараз демонтаж монументу "точно не на часі". Зокрема, причиною міністр назвав величезні кошти, яких потребує цей процес.
Крім того, у Мінкульті нагадали, що монумент "Батьківщина-мати" охороняється законами:
- "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки",
- "Про охорону культурної спадщини" як твір мистецтва та об‘єкт культурної спадщини,
- "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" як пам’ятник на вшанування пам’яті учасників та жертв Другої світової війни і одночасно пам’ятку Другої світової війни.
"Батьківщина-мати" – найвища монументальна скульптура в Європі, що розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Також нагадаємо, що злочинна бездіяльнсть саме цього "міністра" призвела до провалу евакуації українських музеїв з територій, що згодом були окуповані ворогом.
До війни: на фото угорі - "друзі" українського народу: Григорій Суркіс (ліворуч), Олександр Ткаченко (у центрі), Василь Хмельницький
На цю тему:
- Окупанти захопили Херсонський художній музей, безцінні фонди якого не евакуювала влада
- Евакуація культурних цінностей з українських музеїв: що пішло не так?
- Як рятували картини Примаченко з вогню під час окупації (ВІДЕО)
- Російські звірі та культурні чистки. Як окупанти руйнують українські музеї й вивозить мистецтво
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- В Україну йдуть заморозки
- 18:01
- 80% українців за заборону релігійних організацій пов'язаних із РПЦ
- 16:45
- Юрій Гудименко: Провалена владою мобілізація
- 14:05
- В тіні перебуває половина української економіки – Гетманцев
- 12:01
- Касьянов: Розвиток ринку дронів дає збій. Що потрібно робити
- 10:02
- У разі несплати ухилянтами штрафів їхнє майно та кошти можуть арештувати - Мін’юст (ДОКУМЕНТ)
- 08:50
- По Миколаївщині вдарили 7 ракет
- 08:00
- Ворог просунувся в Торецьку, біля Невського та Золотої Ниви
- 20:00
- У вівторок в Україні прогнозують дощі, вдень до 12° тепла
- 18:06
- Павло Себастьянович: Яким має бути бюджет воюючої країни
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.