Мінсоцполітики в часи Лазебної розподілили сотні мільйонів гумдопомоги сумнівним фондам, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Гроші відкритого на початку березня 2022 року Міністерством соціальної політики, яке тоді очолювала Марина Лазебна, гуманітарного рахунку для допомоги українцям, які через війну втратили власну домівку та засоби для існування, були передані сумнівним фондам.

Про це йдеться у розслідуванні  "Слідства.Інфо". Журналісти якого проаналізували п’ять організацій, які, згідно з матеріалами офіційного слідства, що опинилися у розпорядженні "Слідства.Інфо" на умовах анонімності, отримали майже 164 мільйони гривень від Міністерства соціальної політики.

Під час розслідування журналісти помітили, що не пов’язані між собою спілки та фонди переказували гроші одним і тим же компаніям, серед яких - жодного відомого підприємця, що міг би постачати продукцію у великих об’ємах. До того ж, гуманітарну допомогу вдалося отримати не всім адресатам.

 Зазначається, за перші місяці повномасштабної війни на гуманітарний спецрахунок надійшло понад 625 мільйонів гривень. Це гроші як від українців, так і з-за кордону. Їх мали витратити на потреби вимушено переміщених людей, - закупівлю їжі, засобів гігієни, медикаментів тощо.

У березні 2022- го Мінсоц створює Комісію з питань розподілу коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану, яка мала розподілити 625 мільйонів гривень та контролювати їх витрату. Спочатку Комісію очолює один заступник тодішньої міністерки - Марини Лазебної - Борис Лебедцов, а згодом інший - Євген Котик.

Далі Комісія отримує прохання про надання допомоги від, наприклад, міської ради — але не напряму, а через різні фонди та спілки. Серед них п’ять організацій, які отримали від Мінсоцу майже 164 мільйони гривень. Йдеться про благодійні фонди "Владиславій" (попередня назва "Добра-Справа") та "Воля та гідність" (попередня назва "Кіри Денисівни"), громадську спілку "Національна асоціація паливного рітейлу", всеукраїнське громадське об’єднання "Інститут сестринської справи України" та громадське об’єднання "Закарпатське військово-патріотичне об’єднання "Карпатська Січ".

 Детально далі:

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]