Марія Барабаш: Яких реформ потребує Міністерство оборони

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Останнім часом кількість скандалів, у які потрапило Міністерство оборони і його очільник Резніков, повністю обнулило довіру до Міністерства оборони та спричинило дискусію щодо відставки Резнікова. В соціальних мережах почали розглядати ймовірних кандидатів, які могли б його замінити. Я вирішила поглянути на проблему ширше, а не тільки в контексті заміни очільника МО.

Міністр оборони - це політична фігура, так було і є в багатьох країнах світу. Він може не бути спеціалістом у військовій сфері, але повинен бути чесним та сильним менеджером, таким собі завгоспом ЗСУ. Генеральний штаб формує потреби, МО шукає ресурси і оперативно передає їх ЗСУ. Це, якщо дуже спростити. Проте війна внесла суттєві корективи. Як показала практика, міністр оборони ще має розуміти, що таке ВПК, що таке сучасна війна, розуміти ТТХ зброї, знати передові світові розробки, розуміти проблеми ЗСУ та ще багато іншого. Мінімально він повинен не опозорити себе фразами типу "весільні дорони" чи "путін не буде нас обстрілювати калібрами". Раніше це ставило під сумнів компетентність Резнікова, а згодом додалась ще обгрунтована підозра в корупції.

Проблеми на рівні компетентності менеджменту вилилися у вигляді всіх скандалів і корупції в Міністерстві оборони. Які сам міністр особисто та влада зокрема спробувала пояснити приблизно так: "Це все так і потрібно, ми знаємо, як краще, війна, ви нічого не розумієте, не хитайте човен". І якщо вище політичне керівництво держави хоч якось влаштовував Резніков, то суспільство і самих військових не дуже.

Вся країна вже давно оцінила "ефективного менеджера" Резнікова. В цьому контексті багато заговорили про заміну міністра і про зміни, які б зробили діяльність ключового міністерства ефективнішою. Ось мої пункти ефективності для нового міністра, виходячи зі свого антикорупційного досвіду.

1. Звільнення всіх заступників міністра та керівників департаментів. Новий міністр може залишити когось на своїх посадах, але після проведення аудиту того чи іншого департаменту.

2. Публікація практично всіх закупівель Міністерства оборони. Так, ми воююча країна, так, ворог не повинен знати все, але більшість закупівель Міністерства оборони - це те, що не є надсекретною інформацією.

3. Новий міністр та його команда повинні бути прикладами доброчесності. Статки міністра та ключових осіб міністерства не повинні приховуватись.

4.Максимально унормувати діяльність ВЛК. Створити систему оскарження рішень ВЛК, яка буде простою та не забюрократизованою.

5. Об'єднати Міністерство оборони, Міністерство ветеранів та Міністерство реінтеграції в одне міністерство.

6. На кожен напрямок закупівель Міністерства оборони залучати представників-експертів з цієї галузі, як дорадчий орган.

7. Упорядкувати діяльність Агентства оборонних закупівель та звільнити діюче керівництво.

8. Бути чесними з суспільством і говорити правду. Провали називати провалами, а не стратегічними геніями міністра.

Звісно, не можна очікувати, що будь-яка чесна і професійна людина швидко впорається з завданнями в Міністерстві, це так не станеться. Це буде складний шлях, система буде опиратися, але якщо буде політична воля та підтримка суспільства, можна зробити Міністерство оборони рушійною силою перемоги, а не джерелом збагачення для пари десятків людей."

Автор: Марія Барабаш, волонтер, засновник фонду Спочатку справи (Actions First Foundation)

(Джерело).

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]