Ми втратили дорогоцінний час, - політолог про шахрайство "зеленої" влади з законопроєктом про заборону Московської Церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

Доктор історичних наук, голова Комітету виборців України Олексій Кошель вважає, що якби закон про заборону УПЦ МП ухвали без зволікань, переважна кількість вірян уже перейшли б до Православної Церкви України.

Таку думку він висловив у ефірі Еспресо.

"Я хочу нагадати про церковний законопроект, він був поданий до парламенту ще в січні 2023 року, і це був урядовий законопроект на виконання рішення РНБО і відповідно указу президента. Такі законопроекти повинні прийматися надзвичайно оперативно - лічені тижні або лічені місяці - рішення РНБО, указ президента. Цього не сталося. І тепер, знову ж таки я нагадаю, що це законопроект, який розміщений на двох сторінках - лише дві сторінки, одна принципова правка, все, тобто там немає що допрацьовувати, переписувати і все інше. І по цьому законопроекту був консенсус у парламенті, тягнули рік і 7 місяців, і тепер глава держави, виходить, говорить: "ми приймемо принципове рішення". Я почув - у мене були круглі очі", - зауважив політолог.

Олексій Кошель вважає, що влада втратила дорогоцінний час, коли закон можна було ухвалили і здійснити перехід до ПЦУ на хвилі суспільного піднесення.

"А тепер нам намагаються продати, очолити процес, будемо аплодувати президенту, який нарешті ініціював, щоб його команда це питання розглянула в парламенті. Але напривеликий жаль ми втратили дорогоцінний час, ми втратили півтора року і за цих півтора року насправді я переконаний, що переважна кількість приходів УПЦ МП могли б уже стати безболісно, безпроблемно частиною Православної Церкви України, процес уже міг би піти і наближатись до завершення. Тому що був емоційний підйом, люди збирали збори, люди голосували, люди хотіли переходів, але юридичних підстав для цього не було. Влада втратила дорогцінних півтора року часу. І наше ключове завдання, щоб 80% як мінімум представників УПЦ МП перейшли до Православної Церкви України, це може бути, до речі, дуже безболісний процес, але я боюсь, що його або штучно загальмують знову, і процес може затягнутись на роки і навіть на десятиліття, або ж наламають дров", - додав він.

Зображення вгорі: трійця, яка вже два роки намагається врятувати московський патріархат в Україні: уродженець російського Сочі Давид Арахамія, очільник фракції так званої "партії" "Слуга народу" (ліворуч), перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко (по центру) та Голова ВР Руслан Стефанчук (праворуч; це той самий Стефанчук збрехав, що в Раді немає голосів для заборони московського патріархату. Він - типовий "слуга народу"). Фото: Макс Требухов

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

11:21
У другому півріччі 2024 року економічне зростання в Україні сповільниться - МВФ
10:24
LG повертається в Росію: під брендом ОХУІ (OHUI) буде продавати косметику
09:22
«Замах на українську ідентичність» Польський сейм засудив викрадення Росією українських дітей
08:07
Блінкен та Ламмі оголосили нові пакети допомоги: “Ми хочемо перемоги України”
20:08
В Україні 12 вересня очікуються короткочасні дощі, місцями грози, до +31° тепла
19:11
Генералу-рашисту, який планував «бліцкриг» із захоплення Харкова повідомлено підозру
18:32
В Україні хочуть відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей.
17:10
СБУ затримала ексзаступницю голови Волинської ОВА, яка «заробляла» на ухилянтах
16:18
Байден заявив що США працює над зняттям обмежень щодо далекобійної зброї для України
15:04
У Києві якась сволота напала на митрополита Кримського та Сімферопольського

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]