Німеччина блокує проекти «Росатому» в Угорщині та Туреччині
Німецький регулятор не дозволив Siemens Energy експортувати необхідне для будівництва обладнання.
Німецький регулятор не видав дозволу на експорт електротехнічного обладнання від німецької Siemens Energy для будівництва АЕС у Туреччині та Угорщині у співпраці з російською корпорацією "Росатом". Про це повідомляє російське видання "Переток.Ру", що спеціалізується на енергетиці, з посиланням на "Комерсант".
Федеральне управління економіки та експортного контролю ФРН (BAFA) не видало німецькій Siemens Energy всі необхідні дозволи на постачання комплексного розподільчого пристрою (КРУП) на АЕС, що будується "Росатомом" АЕС в Туреччині. За словами одного із джерел газети, BAFA не надала Siemens дозволу на експорт документації. Також у німецької сторони існують сумніви щодо точки постачання обладнання через побоювання, що КРУП може бути завезене до Росії, хоча такого типу електротехнічне обладнання виготовляється під конкретний об'єкт.
За словами співрозмовників видання, влада Туреччини ініціювала переговори з урядом Німеччини щодо умов, за яких постачання було б можливим. Вважають, розв'язанням проблеми могла б стати доставка КРУП під наглядом фахівців Siemens безпосередньо до АЕС, проте це збільшить вартість проєкту, який зараз оцінюється у $20 млрд.
Також відомо про те, що BAFA блокувало постачання і для АЕС "Пакш-2", що будується "Росатомом" в Угорщині. Відомство відмовилося видати Siemens Energy дозвіл на постачання системи керування технологічними процесами. Siemens Energy ділить контракт із французькою Framatome, якій Франція такий дозвіл надала. Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив 14 лютого, що розглядає дії Берліна як порушення суверенітету.
"Уряд Німеччини продовжує блокувати постачання Siemens Energy вже законтрактованої системи управління на АЕС «Пакш». Це можна розцінювати як замах на суверенітет, оскільки безпека енергопостачання є питанням суверенітету", – заявив Сійярто.
Нагадаємо, про те, що корпорація "Росатом" перераховує гроші дочірній компанії, яка будує атомну електростанцію на середземноморському узбережжі Туреччини, стало відомо восени минулого року. Аналогічний проєкт в Угорщині росіяни почали втілювати раніше. Але саме Угорщина блокує будь-які санкції проти "Росатом", на яких навпаки наполягають Польща та Литва.
Фото: РИА Новости
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:06
- Всеволод Кожемяко: Найближчі 50 років ми будемо жити з постійною загрозою вторгнення рф
- 10:01
- Витрати рф на війну можуть перевищувати воєнний бюджет вдвічі та обвалити економіку
- 09:34
- Лише 3 прокурорам Хмельниччини підтвердили інвалідність, 56 не перевірили за 2 місяці - Ар’єв
- 08:00
- Ворог просунувся в Часовому Яру, Торецьку та біля 6 сел
- 07:44
- У польському суспільстві є втома через розкішний спосіб життя українських чоловіків у Польщі, - міністр оборони Косіняк-Камиш
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень: 13 – 19 січня
- 18:27
- Україна імає брак людських ресурсів, адже призовний вік не становить 18 років, - радник Трампа Волтц
- 18:03
- Касьянов: Сувора реальність, на яку ми заслуговуємо
- 17:41
- рф та Іран створять військовий союз до інавгурації Трампа
- 17:01
- Польща закрила небо для словацької делегації, що летіла до росії
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.