Начальниця Житомирської митниці організувала схему поборів при розмитненні товарів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Працівники ДБР завершили досудове розслідування діяльності організованої злочинної групи, яку очолювала начальниця Житомирської митниці. Зловмисники систематично вимагали та отримували хабарі від підприємців при розмитненні товарів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДБР.

Сторона захисту завершила ознайомлення з матеріалами справи, обвинувальний акт направлено до суду.

Встановлено, що організована група була створена високопосадовицею у грудні 2022 року. Схема полягала у сприянні підприємцям, які хотіли уникнути штучних перешкод під час проходження митних формальностей за певну плату.

До групи також входили начальник одного з відділів та митний брокер. Вони мали підшуковувати «клієнтів», приймати від них гроші та передавати їх начальниці митниці.

Високопосадовиця особисто контролювала кожну оборудку, зокрема погоджувала модель комунікації з підприємцями, вказувала у якій спосіб передавати гроші тощо.

Організаторка ОЗГ віддавала перевагу бізнесменам, які ввозили дороговартісний товар. Разовий «внесок» становив від 350 до 1 тис. доларів США, в залежності від вартості партії. Серед імпортованих товарів були електрогенератори, велосипеди та аксесуари до них, нитки тощо.

У березні 2023 року ДБР спільно із Київською міською прокуратурою та СБУ ліквідувало діяльність цієї організованої злочинної групи.

Начальниця Житомирської митниці та її спільники обвинувачуються в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]