Нафтопереробні компанії Китаю побоюються укладати нові угоди із росією – Reuters

|
Версия для печатиВерсия для печати

Китайські державні нафтопереробні компанії дотримуються чинних контактів щодо постачання нафти з росії, але побоюються укладати нові угоди через санкції проти москви.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Зазначається, що найбільші китайські нафтові компанії CNOOC, PetroChina та Sinochem не закуповували російську нафту, яка планувалась до відвантаження у травні, оскільки китайські державні компанії не хочуть, аби їх підозрювали у відкритій підтримці росії через купівлю додаткових об'ємів нафти.

«Державні підприємства обережні, оскільки їхні дії можуть розглядатися як позиція китайського уряду, і ніхто з них не хоче, щоб його вважали покупцем російської нафти», — зауважило джерело видання.

Окрім того, зазначається, що у Китаї попри знижки на російську нафту мають питання до її оплати та страхування відвантажень.

Зокрема, китайська компанія Sinopec стикнулася з проблемами при оплаті навіть за угодами, які були укладені раніше, оскільки не схильні до ризику державні банки прагнуть скоротити фінансування угод, пов'язаних із російською нафтою.

За інформацією співрозмовників агентства, один із китайських нафтопереробних заводів отримав від підрозділу Sinopec - компанії Unipec - доручення знайти заміну російському продукту.

«Окрім поставок, які прибули в березні і прибудуть в квітні, більше не буде російської нафти», - зазначило джерело.

Крім того, в останні тижні в Unipec регулярно порушували питання про ризики у купівлі російської нафти.

«Месидж та тон чіткі – контроль за ризиками та дотримання вимог важливіші від прибутків», – заявляють джерела.

Reuters зазначає, що Sinopec та PetroChina відмовилися від коментарів, CNOOC та Sinochem не відповіли на запит агентства.

Китай, найбільший у світі імпортер нафти, є головним покупцем російської нафти. Країна купує 1,6 мільйона барелів російської нафти щодоби, половина з яких постачається трубопроводами за міжурядовими контрактами.

Останніми роками Китай і росія розвивають дедалі тісніші зв’язки, а нещодавно в лютому оголосили про партнерство без обмежень.

Як повідомлялося, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) оголосило, що його країни-члени погодилися вивільнити 120 мільйонів барелів нафти.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]