Індія радикально знижує закупівлі російської нафти через її подорожчання та складнощі з оплатою
Міністр нафти та природного газу Індії Хардіп Сінгх Пурі заявив про те, що його країна знижуватиме залежність від російських нафтових постачань. За його словами, країни Перської затоки роблять привабливіші за ціною пропозиції. Індія одна із основних покупців російської нафти.
Російський економічний аналітик, фахівець із нафтогазового ринку Михайло Крутіхін у розмові з The Insider пояснив, що на це рішення вплинули кілька факторів:
«Перший — неможливо платити в доларах, тому що платежі в доларах російським компаніям просто не проходять. Західні банки, через кореспондентські рахунки яких має відбуватися оплата у доларах чи євро, відмовляються проводити такі транзакції.
Отже, доводиться розраховуватись у рупіях. Судячи з деяких повідомлень, на банківських рахунках лежить рупій на суму понад $50 млрд, але російські компанії не можуть їх використати через те, що конвертація неможлива, а в Індії Росії на таку суму просто нема чого купити.
Друга перешкода — нафтопереробні заводи в Індії звикли до отримання різних сортів нафти — з високим вмістом сірки, з низьким, важка нафта, середня нафта… А раптом випливають величезні обсяги нафти одного сорту — російської Urals. Це порушує баланс та ускладнює роботу індійських заводів, погано позначається на балансі роботи нафтопереробної галузі країни.
Третій чинник — доставка російської нафти дуже подорожчала. Тому її кінцева ціна зрівнялася з ціною нафти не лише з країн Перської затоки, а й із США. До ніби недорогої (у зв'язку зі стелею цін на неї) російської нафти треба ще додати вартість страховки, що підвищилася через військову обстановку в Чорному морі, та й саме перевезення, бо вона йде через Суецький канал.
Наступний чинник — Росія загалом скорочує експорт нафти. Спочатку скоротила на 500 тисяч барелів за добу, потім Новак оголосив про зниження ще на 300 тисяч барелів на добу. Тенденція до скорочення триватиме до жовтня. Все це і вплинуло, що в Індії повертаються до традиційних постачальників. Так, російську нафту вони купуватимуть, але серед інших».
Крутіхін також прояснив, чому Росія активно знижує нафтовидобуток:
«Новак каже, що це робиться за погодженням з ОПЕК+, хоча за схемами, затвердженими в цій організації, Росії зовсім не потрібно так сильно знижувати видобуток та експорт нафти. Це робить самостійно та незалежно Саудівська Аравія.
Але Росія раптом теж пішла її стопами і оголосила про зниження квот для себе особисто. У РФ дані про видобуток засекречені, і ми не знаємо, якою є її динаміка. За повідомленнями з нафтовидобувних районів, наприклад Ханти-Мансійська, видобуток нафти в Росії знижується з об'єктивних причин — через виснаження рентабельних запасів. Важкі запаси, де собівартість набагато вища, нафтові компанії не хочуть чіпати. Там потрібна податкова стабільність, а податки в Росії змінюються тричі на рік, а то й частіше. Комерційні нафтові компанії туди не йдуть та обирають рентабельну нафту, яка ще залишилася».
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.