Індія відмовляється від російської зброї на мільярди
Індія фактично заморозила переговори про купівлю російських гелікоптерів Ка-226Т та винищувачів Су-30МКІ. Раніше Індія була найбільшим покупцем зброї у Москви та забезпечувала 20% замовлень "Рособоронекспорту".
Про це повідомив заступник голови Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) Росії Володимир Дрожжов, передає The MoscowTimes.
Міжурядову угоду на 200 гелікоптерів загальною вартістю $1 млрд було підписано ще в 2015 році. Але за вісім років до укладання контракту справа так і не дійшла, попри те, що Москва погодилася організувати виробництво 140 машин в Індії.
"На жаль, переговори з індійськими партнерами практично заморожені", – сказав Дрожжов в інтерв'ю російському "Інтерфаксу".
За його словами, РФ "очікує рішення Індії" щодо продовження переговорного процесу. Але марно: російське Міноборони анонсувало тендер на закупівлю гелікоптерів у морській версії ще 2018 року. "Однак конкретних рішень немає", – констатував він.
У підвішеному стані залишається й угода з продажу винищувачів Су-30МКІ. Росія запропонувала Індії комплекти для виробництва літаків на її території на $1,4 млрд. Очікувалося, що контракти підпишуть ще у 2020 році. Але з того часу процес застряг у мертвій точці.
Раніше Індія заморозила спільний із РФ проєкт із розробки винищувача п'ятого покоління на базі Су-57. Зазначається, що військовим не сподобалися ані фінансові, ані технологічні параметри літака, який, за їхніми словами, не відповідають п'ятому поколінню винищувачів щодо скритності та авіоніки.
Делі мав виділити половину коштів на виробництво винищувачів у розмірі $4 млрд, проте обмежився лише сумою $295 млн на створення ескізного проєкту.
У 2022 році індійських військових не влаштували характеристики російських танків Т-72 і Т-90. Замість них перевагу надали французьким Leclerc XLR. Крім того, пояснило індійське військове командування, російські танки виявилися абсолютно марними в гірській місцевості: їх не можна використовувати для збройних сутичок на кордоні з Китаєм та Пакистаном.
Як наголошує видання, попит на російську зброю падає, зокрема, після того, як увесь світ побачив її в дії під час повномасштабного вторгнення в Україну: війна завдала "величезного удару" по репутації російських постачальників, каже президент американського Wilson Center Марк Грін.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У понеділок опади лише на заході України
- 18:03
- Бутусов розповів, як Єрмак у "війні за гроші" шкодить ЗСУ
- 14:10
- росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
- 12:06
- План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
- 10:01
- "Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
- 08:00
- Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.