Очікується нова хвиля ковіда. ВООЗ закликає всі країни щепитися заздалегідь

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Хоча офіційно про закінчення пандемії ковіда було заявлено ще на початку травня, з початку вересня кількість заражених коронавірусом у США продовжує стрімко зростати і вже майже досягла показників першої хвилі, що прокотилася країною навесні 2020 року.

За даними американської влади, за тиждень з 27 серпня по 2 вересня (пізніших даних поки немає) кількість пацієнтів, які потребують госпіталізації, збільшилася майже на 9%, передає BBC. Смертність серед коронавірусних пацієнтів (щоправда, вже наступного тижня, з 3 по 9 вересня), зросла майже 5%.

Втім, це лише офіційні дані, причому півмісячної давності. Розрахувати реальну статистику заражених зараз можна лише дуже приблизно.

Але за майже три роки пандемії, окрім масового тестування на наявність вірусу, у наукової спільноти з'явилися й інші способи, що дають змогу точніше оцінити реальну кількість заражених (багато з яких можуть бути ще не діагностовані).

Наприклад, досить точний прогноз можна отримати, вимірявши концентрацію вірусу в міській каналізації (і порівнявши його із завантаженістю лікарняних паркувань). І за цим показником нова хвиля епідемії перша вже оминула.

Розрахунки одного з провідних експертів з моделювання ковіда, Джея Вейланда, вказують, що вже до 8 вересня реальна кількість коронавірусних хворих у США щодня зростала приблизно на 720 тисяч.

Отже, зараз у Штатах одночасно інфіковано майже 2% населення. І можливо, це лише початок. Якщо вірити прогнозу Вейланда, протягом наступних півтора місяця кількість заражених зросте щонайменше в 4,5 рази — і це ще найскромніша оцінка.

Втім, тут слід зазначити, що обидва вищезазначені показники - і концентрація вірусу в стічних водах, і математично змодельовані розрахунки - дозволяють припустити, що пік нової хвилі вже пройдено. Кількість нових заражених, здається, починає повільно знижуватись. Однак застудний сезон ще попереду, а він цілком може внести в тренд, що намітився, суттєві корективи. Тоді цифри можуть знову поповзти нагору.

Тривожні звіти про зростаючу кількість хворих і тяжких випадках, що захворіли, надходять не тільки зі Штатів, повідомила минулого тижня журналістам відповідальна у ВООЗ за боротьбу з пандемією Марія Ван Керхове.

А отже, вважає вона, приблизно до такого розвитку подій треба готуватися й до інших країн.

ВООЗ невпинно повторює, що ніщо не захистить від потрапляння в реанімацію (і тяжкого перебігу хвороби загалом) краще, ніж повторне щеплення.

Особливо ревакцинацію рекомендують тим, хто з тієї чи іншої причини перебуває в групі ризику.

Причому, як наголошують експерти, зовсім необов'язково чекати на нову, адаптовану вакцину. Необхідний захист забезпечить будь-який із схвалених ВООЗ препаратів.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]