Окупанти відключать Запорізьку АЕС від енергосистеми України - НАСЛІДКИ

|
Версия для печатиВерсия для печати

До цього НАЕК «Енергоатом» офіційно стверджував, що відключення станції неможливе. Втім, способи та можливості знайшлися.

Окупанти, які наприкінці травня захопили Запорізьку АЕС, планують її відключити від української енергосистеми, про це ZN.UA повідомляє джерело на енергоринку. 

Одночасно опрацьовуються плани з введення в експлуатацію ЛЕП, що веде до Кримського півострова. В планах також відновлення електропостачання з ЗАЕС до Таганрогу та Ростова, але реалізація цього сценарію, на відміну від попереднього, найближчим часом є малоймовірною. При цьому ані Криму, ані Ростову додаткова електроенергія не потрібна, про що неодноразово заявляли місцеві фахівці.

Нагадаємо, що на початку червня НАЕК «Енергоатом» офіційно стверджував, що відключення станції «неможливе ні з технічної, ні з безпекової, ні з економічної, ні з політичної точок зору». Втім, способи та можливості знайшлися.

Як і якими будуть ризики відключення ЗАЕС пояснює Ігор Маскалевич: 

В даний час із шести реакторів станції в роботі знаходяться два (один, до речі, на американському паливі). Тобто станція працює на третину потужності, але продовжує знаходитися в енергосистемі України та керується українськими диспетчерами. Окупанти планують протягнути до неї лінію оптоволоконного зв’язку, аби надати можливість управляти нею (як і захопленою Каховською ГЕС) дистанційно російськими спеціалістами. На станції незаконно знаходяться спеціалісти Росатому, які вже неодноразово намагалися перехопити управління станцією. Окупаційна влада Запорізької області також вже неодноразово заявляла про «офіційний» перехід станції під їх контроль.

Основний ризик для України - дефіцит приблизно 2 млн кВт електроенергії, тобто до 10% від загальної генерації е/е в Україні. В майбутньому це створить суттєві проблеми в енергосистемі, особливо взимку, коли відсутність генерації ЗАЕС спровокує дефіцит електроенергії. В умовах загальної нестачі енергоресурсів, це  різко ускладнить проходження осінньо-зимового періоду, яке і без цього не буде простим цього року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]