Оподаткування трансакцій з картки на картку: експерт розповів, чого очікувати українцям

|
Версия для печатиВерсия для печати

Оподаткування всіх надходжень на картки стане реальністю після надання податковій службі доступу до інформації щодо руху коштів на рахунках громадян.

Національна стратегія доходів, ухвалена Кабміном України 27 грудня, передбачає оподаткування банківських переказів українських громадян з картки на картку за ставкою 18%. Про це написав директор економічних програм аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Анатолій Амелін, йдеться у статті УНІАН.

"Кабмін затвердив "Національну стратегію доходів", але це не про ваші доходи, а про наповнення бюджету… Будь-які надходження на картку фізособи оподатковуються 18% (привіт, кешева економіка)", - йдеться у дописі Амеліна.

У самому документі про це сказано, що "всі доходи фізичних осіб, отримані поза межами підприємницької діяльності, крім тих, що прямо передбачені Податковим кодексом України, підлягатимуть оподаткуванню за загальною ставкою податку на доходи фізичних осіб, передбаченою Податковим кодексом України".

Як розповів УНІАН економіст Олег Пендзин, насправді ця ідея не нова, і навіть зараз будь-які доходи фізичних осіб мають декларуватися та оподатковуватися, проте наразі неможливо відстежити надходження на банківські картки громадян через те, що податкова не має доступу до рахунків.

"Будь-які доходи, які сьогодні до вас поступають, ви зобов’язані декларувати – це вказано в Податковому кодексі – і оподатковувати відповідно до вимог чинного законодавства. Інша справа, що податкова не має доступу до банківської таємниці, і жодної інформації щодо надходжень на ваші картки вона не має. Це основне пояснення, чому на сьогоднішній момент податкова не пред’являє вам претензій з приводу оподаткування доходів, отриманих поза підприємницькою діяльністю", - сказав фахівець. 

Пендзин зазначив, що у Національній стратегії доходів вказано, що податкові органи в майбутньому матимуть доступ до персональних рахунків українців поза межами банківської таємниці, в чому і полягає основна новація, яка дозволить оподатковувати кожну операцію.

Втім, досі незрозуміло, яким чином буде здійснюватися це оподаткування: безпосередньо під час здійснення операції або постфактум після подання відповідних звітів до Податкової служби.

Нагадаємо, що уряд завершив підготовку "Плану України", який потрібен для отримання фінансової допомоги від Євросоюзу в межах програми Ukraine Facility. На своєму останньому засіданні 29 грудня Кабмін затвердив план відновлення, реконструкції та модернізації, який необхідний для отримання фінансування від ЄС в 2024-му та наступні роки. Мова йде про 50 млрд євро.

Українців планують зобов’язати платити податки з усіх епізодичних доходів

До нерегулярних доходів застосовуватиметься ставка податку 6%.

Українців хочуть змусити офіційно реєструвати та платити податки з усіх підробітків, які приносять доходи поза межами основного виду діяльності. Навіть якщо мова йде про нерегулярні та епізодичні роботи, зокрема репетиторство, догляд за дітьми чи літніми людьми, приготування випічки на замовлення тощо. Про це йдеться у статті УНІАН.

Відповідний законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності" був зареєстрований в парламенті 20 жовтня 2023 року.

"Є законопроект, яким встановлюватиметься спеціальний режим оподаткування фізичних осіб без реєстрації фізичної особи-підприємця. Це стосується людей, які здійснюють нерегулярні послуги – наприклад, печуть вдома пляцки, здійснюють репетиторство – і отримують за це кошти. В такому випадку, згідно законопроекту, необхідно зареєструвати відповідний рахунок, і кошти, що будуть надходити на цей рахунок, будуть оподатковуватися під 6%. Решта буде оподатковуватися за ставкою ПДФО 18%", - розповів УНІАН економіст Олег Пендзин.

 

Згідно з даним законопроектом, якщо особа отримає від своєї додаткової діяльності річний дохід менший за 153 мінімальні зарплати, вона сплачуватиме з нього 6% податків. Якщо сума доходу буде вищою за встановлений ліміт, то до суми перевищення застосовуватиметься податкова ставка 18%.

ФОТО: depositphotos/ Ai825

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]