Організатор земельних афер у Київраді Комарницький намагається втекти від слідства за кордон - Кривонос

|
Версия для печатиВерсия для печати

Організатор земельних схем у столиці колишній депутат Київради Денис Комарницький переховується від слідства в Україні.

Про це повідомив під час пресконференції в понеділок директор НАБУ Семен Кривонос, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відповідаючи на запитання стосовно Комарницького, очільник НАБУ сказав: «За нашою інформацією, він тут і активно намагається залишити територію України».

Кривонос наголосив, що «наразі керівник злочинної організації у розшуку».

«Ми вживаємо заходів щодо пошуку цієї особи. За нашою інформацією, ця особа намагається зараз знайти шлях, щоб покинути територію України. До пошукової операції залучені значні сили, у тому числі працівники інших правоохоронних органів - Служби безпеки України, Національної поліції, і повідомлений особовий склад Державної прикордонної служби. Я дуже сподіваюся, що правоохоронна система спрацює на те, щоб ця людина не змогла покинути територію України і постала перед судом», - додав він.

За словами Кривоноса, під час операції «Чисте місто» правоохоронці затримали сімох із десяти учасників оборудок із землею у столиці. Усім затриманим у пʼятницю ВАКС обрав запобіжні заходи у вигляді арешту з можливістю внесення застави.

Наразі, за даними НАБУ, заарештовані учасники схеми перебувають під вартою, за них не внесені застави.

Як повідомлялося, 6 лютого під час операції «Чисте місто» працівники НАБУ повідомили про підозру столичним посадовцям, серед яких, за даними ЗМІ, заступник голови КМДА Петро Оленич, депутати Київської міської ради - голова комісії з питань земельних відносин Михайло Терентьєв та член комісії Олена Марченко, а також ексдепутат Київради Денис Комарницький, якого називають організатором, та ін. Загалом правоохоронці затримали сімох осіб.

Схема, за даними НАБУ, полягала у пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів.

За даними слідства, депутати Київської міської ради та посадовці КМДА, частина з яких входила до злочинної організації, а деякі перебували під її впливом, забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості.

Правоохоронці вважають, що у результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн. Водночас вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.

Правоохоронці також зафіксували пропозицію неправомірної вигоди у розмірі 100 тис. доларів члену земельної комісії та депутатці Київської міської ради за зловживання нею своїми повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації.

Міський голова Києва Віталій Кличко 7 лютого повідомив, що столична влада співпрацює з правоохоронцями у питанні розслідування земельної корупції. Він пообіцяв ухвалити управлінські рішення у разі доведення звинувачень щодо представників міської влади в суді.

Зображення вгорі: Денис Комарницький - його розшукує НАБУ. 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]