"Під окупацією немає жодного діючого католицького священика, римського чи грецького обряду" - митрополит Борис Ґудзяк

|
Версия для печатиВерсия для печати

Митрополит Української Греко-Католицької Церкви Борис Ґудзяк у своєму свідченні під час засідання Гельсінської комісії США 27 квітня сказав, що російські війська не щадять навіть релігійних споруд, пов’язаних з Церквою, що зберігає єдність з Московським Патріархатом.

Про це Голос Америки.

«Найбільше від російської агресії постраждали церкви (пов’язані з Московським Патріархатом) – принаймні 143 знищено або пошкоджено. Наприклад, Святогірська Лавра, чернечий оплот російського православного впливу на сході України, зазнав серйозних обстрілів і пошкоджень. Велика кількість цивільних вбиті окупантами на сході України є охрещеними членами юрисдикції Московського Патріархату», – зауважив митрополит.

«У міжнародному масштабі деякі консервативні християни вважають Путіна захисником християнських цінностей і православної віри. Чи можете ви захищати цінності, вбиваючи їхніх носіїв?» – запитує митрополит Ґудзяк.

Говорячи від імені Української Греко-Католицької Церкви з найдовшою історією переслідувань з боку імперської, радянської і тепер неоімперської російської влади, він сказав, що «згідно з даними папського нунція у Києві, у східних регіонах під окупацією немає жодного католицького священика, римського чи грецького обряду, які залишаються активним».

«Усім їм довелося виїхати, їх заарештували або вони переховуються», – зазначив у своєму письмовому свідченні Борис Ґудзяк, Архиєпископ Філадельфійський і митрополит для українських єпархій у США.

Додамо, комісія з безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія, є незалежною урядовою агенцією США, створеною в 1976 році, для контролю та заохочення дотримання Гельсінкських угод. У часи холодної війни між Радянським Союзом і Західом Гельсінська комісія майже півстоліття стежила за дотриманням СРСР Гельсінських угод, особливо щодо прав людини, чим допомагала багатьом радянським дисидентам, у тому числі релігійним діячам.

Керівники Гельсінської комісії, Вілсон і Коен були серед законодавців Палати представників, які наприкінці квітня подали Резолюцію про перемогу в Україні, двопартійну резолюцію, яка зазначає, що перемогою України має вважатись повне повернення під контроль Києва території України в міжнародно визнаних кордонах 1991 року.

За словами Вільсона, українська перемога «єдиним шляхом до миру», а Коен додав, що українська перемога "також критична для Сполучених Штатів", бо «Українська боротьба – це наша спільна боротьба».

Конгресмени закликали озброїти Україну, «щоб майбутній контрнаступ міг виправдати очікування, і щоб Україна могла виграти війну якомога швидше».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:01
"Ще нічого не втрачено": чесне інтерв'ю замкомбрига 68-ої бригади Явора з Покровського напрямку
08:00
Ворог ще більше стиснув кільце навколо Курахового (КАРТИ)
20:00
У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
19:21
ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
18:24
Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
18:11
Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
17:04
Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
16:19
Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
16:02
Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
15:21
«Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]