Як Путін краде і перетворює на росіян українських дітей - звіт Єльського університету

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото: Wolfgang Schwan/AA/picture alliance

Дослідникам Єльського університету вдалося ідентифікувати місцезнаходження 314 українських дітей, які були викрадені російською владою та незаконно віддані на усиновлення у РФ. Деталі - у звіті Yale HRL.

Російська Федерація проводить системне, зумисне та широкомасштабне примусове усиновлення дітей з України. Ця операція з викрадення та незаконного усиновлення "була ініційована президентом РФ Володимиром Путіним та його підлеглими з наміром русифікувати українських дітей", а накази про депортацію та примусове усиновлення виконувалися "численними елементами уряду РФ у тісній співпраці з посадовцями" окупованих українських територій.

До таких висновків прийшли автори звіту "Російська система примусового усиновлення та опіки дітей з України", підготовленого Лабораторією гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я (Yale HRL), що у США, зазначає Deutsche Welle.

Звіт охоплює період у двадцять місяців, починаючи від лютого 2022 року. За допомогою різних джерел інформації та систем пошуку дослідникам Єльського університету вдалося зробити найповніший на сьогодні пошук та виявлення місць перебування українських дітей, які були вивезені до Росії та передані там до програм усиновлення чи у прийомні сім'ї.

Читайте також: Рашисти. вивозять молодь з окупованих територій України за Полярне коло та до Сибіру

Окрім того, у звіті відтворена схема, яка складається "з окремих осіб, урядових та неурядових організацій, юридичних маневрів, процедур і систем, які використовуються режимом президента РФ Володимира Путіна для того, щоб сприяти усиновленню дітей з України".

"Цей звіт детально описує процес того, як українські діти України потрапили під опіку Росії, логістичні та транспортні шляхи, які використовуються для їх переміщення з України до РФ та в її межах, а також процедури, за допомогою яких діти були натуралізовані як російські громадяни і розміщені у російських прийомних сім’ях чи внесені до бази даних РФ на усиновлення", - йдеться у документі.

Викрадених дітей з України вивозили військові літаки РФ

Дослідникам Yale HRL, котрі брали участь у роботі над звітом, вдалося ідентифікувати 314 дітей з України, які були незаконно вивезені до Росії і внесені там до програми примусового усиновлення після повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 р.

"Повітряно-космічні сили Росії та авіація під прямим контролем офісу президента Путіна перевезли кілька груп дітей з України на військово-транспортних літаках під прапором Російської Федерації (…) у період з травня по жовтень 2022 року", - говориться у звіті. Щонайменше 67 із 314 українських дітей, яких вдалося ідентифікувати, вже є "натуралізованими російськими громадянами". Проте дослідники Yale HRL роблять "обґрунтоване припущення", що кількість "формально натуралізованих українських дітей значно більша".

Вдалося ідентифікувати і проміжні пункти, де утримувалися викрадені українські діти до того, як їх було переведено до освітніх установ в РФ і з подальшим внесенням їхніх імен до бази даних для усиновлення. Це, зокрема чотири центри тимчасового розміщення і школи в Курській та Ростовській областях. У звіті також наголошується, що перед тим, як імена українських дітей були внесені до російські бази даних, "їх піддавали проросійському перевихованню".

Читайте також: Де Путін ховає та перевиховує викрадених українських дітей

Російська влада "замітає сліди" викрадення

Щонайменше 208 із 314 ідентифікованих дітей були віддані на усиновлення чи під опіку громадян Росії. Приблизно половина з 314 дітей мають братів і сестер, чиї імена також внесені у базу даних на усиновлення. Автори називають "принаймні один випадок", коли четверо рідних братів і сестер були розлучені при незаконному усиновленні.

У своїх пошуках місця знаходження викрадених українських дітей дослідники Yale HRL виявили, що вони можуть знаходитися у "щонайменше 21 регіонах Росії". Наразі імена дітей з України значаться "у трьох головних базах даних як діти, народжені в Росії".

На цій карті показані регіони Росії, де українські діти були влаштовані в сім'ї або внесені до баз даних з усиновлення

На цій карті показані регіони Росії, де викрадені українські діти були влаштовані в сім'ї або внесені до баз даних з усиновлення

"Ці бази даних тісно пов’язані та координуються російським федеральним урядом", - вказується у звіті. Для того, щоб легітимізувати депортацію та незаконне усиновлення українських дітей російськими громадянами, "Росія використовує консультації психологів". Було виявлено випадки, коли "російські спеціалісти зі сфери психічного здоров’я"спеціально "підбирали" дитину з України для російської родини, яка хотіли її усиновити.

Після того, як у березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Львової-Бєлової , "агентства, які керують російськими базами даних" обмежили відкриту інформацію, за допомогою якої можна ідентифікувати особи викрадених з України дітей. А дані, що можуть становити інтерес для слідства, і повідомлення російських ЗМІ про усиновлення, "були видалені у різні моменти до 15 серпня 2024 року".

Читайте також: Європарламент закликав видати ордер на арешт Лукашенка

"Систему усиновлення українських дітей наказав створити Путін"

"Система примусового усиновлення та передачі у прийомні сім’ї в Росії була створена за наказом та підтримується президентом Володимир Путіним і уповноваженою президента з питань прав дитини Марії Львової-Бєлової. Серед головних посадових осіб і організацій, які відіграють роль у розробці та контролі програми: заступниця секретаря генеральної ради партії "Единая Россия", заступниця голови Держдуми Федеральних Зборів РФ Анна Кузнєцова, глави так званих "ЛНР" і "ДНР", міністерство освіти РФ та посадові особи "Единой России", - говориться у звіті.

Дослідники Yale HRL створили досьє на кожну викрадену дитину , яку їм вдалося ідентифікувати. До нього внесені ім’я дитини, її виявлені фото та відеозаписи, дата народження, ймовірні брати та сестри, стан здоров'я згідно з базами даних, можлива причина відсутності батьківської опіки, місце в Україні, звідки дитина була вивезена, та останнє відоме місце перебування на території Росії. Автори звіту зі зрозумілих причин не діляться цієї інформацією з громадськістю. Натомість досьє дітей були передані до Офісу прокурора МКС, вони також є доступними для перевірки відповідними правоохоронними органами та для уряду України, говориться у звіті.

Читайте також: Уроки історії. Навіщо росіянам українські діти

Вікторія Власенко, опубліковано у виданні Deutsche Welle


Читайте також: 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:20
ВРП рекомендує звільнити суддю Літвінову, в якої журналісти, а не СБУ, знайшли російський паспорт
18:04
Українці пожиттєво платитимуть утримання судді-покидьку Євгену Башмакову, який знущався над законами України
16:05
П’яничка скоїла ДТП, а потім мобілізувалася і пиячила у військовій частині: ВРП звільнила ще одну «суддю Майдану»
15:33
Рада ліквідувала Комісію з грального бізнесу, яку влада "потужно та переможно" створила у 2020-му
15:25
Рада вимушено провалила законопроєкт №10242 про тиск на журналістів. Але 213 ворогів незалежних ЗМІ - переважно це "слуги народу" - за нього все ж таки проголосували
15:04
Апеляція ВАКС підтвердила законність конфіскації активів у посадовця ДБР та його дружини - типових представників корумпованих Бюро та прокуратури часів Зеленського
14:07
Економіст Дубровський: "Політика" влади - економічна шизофренія
13:01
Рада різко підвищила акцизи на сигарети
12:48
Рада скасувала антиконституційне збільшення податків для ФОП "заднім числом"
12:23
Закон про компенсації для переселенців за знищене житло ухвалила Рада

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]