Після початку війни росію залишили десятки відомих вчених

|
Версия для печатиВерсия для печати

З Росії після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну почали масово їхати відомі вчені.

Це з'ясувало видання Проект.

Журналістам вдалося встановити імена 28 вчених, які залишили РФ після початку війни. Серед них – академік РАН, президент Московського математичного товариства Віктор Васильєв, член-кореспондент РАН Юрій Ковальов, професори РАН Сергій Попов та Олександр Марков

«Проект» підкреслює, що фахівців, що поїхали, набагато більше. Зокрема, лише організація Scholars at Risk вивезла з Росії 200 осіб, а ще 62 вченим допомогла виїхати німецький фонд Олександра фон Гумбольдта. Крім того, у телеграм-чатах для вчених, які потребують релокації, зараз перебувають понад шість тисяч людей, зазначає «Проект».

Також, за даними журналістів, після початку повномасштабної війни багато російських вишів втратили десятки викладачів. Зокрема, в одному з підрозділів Вищої школи економіки – Інституті гуманітарних історико-теоретичних досліджень – звільнилося 60% співробітників, розповів екс-директор підрозділу Олексій Плєшков. У свою чергу колишній професор НДУ ВШЕ Костянтин Сонін вважає, що всього вуз втратив не менше 150 викладачів.

Одним із російських вишів, що найбільше постраждали від війни в Україні, став Сколківський інститут науки і технологій, орієнтований на партнерство із закордонними навчальними закладами. Зокрема, після початку повномасштабного російського вторгнення Сколтех залишили майже всі іноземні та багато російських професорів та студентів.

«Зупинилися цілі наукові галузі, дослідження просто не ведуться. Ми відкинуті на роки тому», — журиться астрофізик, професор РАН Сергій Попов. Його біографія схожа історії багатьох помітних учених. У 2016 році він отримав державну премію «За вірність науці», у лютому 2022 року підписав відкритий лист проти війни, а за кілька місяців виїхав з Росії.

Ні Попова, ні інших його колег ніхто не вмовляв залишитись. Навпаки, наукові та освітні організації самі видавлювали висококласних фахівців. Причому у традиціях 30-х років. минулого століття — з доносами та шпигуноманією.

На фото: російські вчені, що виїхали з країни

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]