Півмільйона українців можуть стати лудоманами вже у найближчі роки


У липні 2020 року Верховна Рада легалізувала азартні ігри в Україні. Через небезпеку прояву ігрової залежності в країні було створено Реєстр лудоманів. До нього потрапили особи, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх.
Станом на листопад 2021 року у переліку перебували 108 осіб, повідомляє Опендатабот.
Одним з мотивів легалізації грального бізнесу в Україні називалося вдосконалення боротьби з ігровою залежністю — лудоманією. Цей психологічний розлад призводить до погіршення матеріального стану людини, втрати соціальних та професійних навичок.
Наразі в Україні немає якісної статистики, яка могла б висвітлити можливі масштаби ігроманії в країні. За оцінками Європейської асоціації азартних ігор і ставок (EGBA), до 1% населення ЄС мають схильність стати патологічними гравцями, а до 4% — отримати розлади, пов’язані з ігроманією.
У Грузії захоплення азартними іграми вже спричинило безпрецедентну соціальну кризу. Зі слів засновника грузинського Центру дослідження азартних ігор і профілактики лудоманії (GRAPC) Гуго Беселіа, сьогодні в країні близько 400 000 осіб є ігроманами, що становить 10% населення і значно перевищує європейські показники. Масове розповсюдження ігроманії спричинив саме неконтрольований доступ до азартних ігор онлайн. За підрахунками Центру, в Грузії зареєстровано близько 1 млн унікальних акаунтів онлайн-казино (35% з них є постійно активними). За останні 10 років доходи гральних онлайн-закладів зросли на 22 000%. Також встановлено, що, станом на 2019 рік, 48% грузинських школярів коли-небудь грали в азартні ігри.
Якщо Україна піде за європейським сценарієм, то вже у найближчі роки близько півмільйона громадян можуть стати ігроманами.
Відповідальність за боротьбу з ігровою залежністю в Україні наразі покладається на КРАІЛ та самих організаторів азартних ігор. Гральний бізнес має не допускати людей з Реєстру лудоманів до закладів, а також всіляко протидіяти появі гральної залежності у своїх клієнтів. Потрапити до Реєстру лудоманів можна шляхом добровільної подачі заяви про самообмеження, отримання заяви від членів сім’ї чи законних представників ігромана або за рішенням суду. Проте обмеження, які накладає на гравців Реєстр, не стосуються сфери онлайн-ігр. У новому законопроекті, покликаному відрегулювати гральний бізнес в Україні, пропозиції щодо вирішення цієї проблеми також відсутні.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 15:13
- Кладовище танків: показали наслідки провальної переправи росіян через Сіверський Донець (ВІДЕО)
- 14:32
- "Червоний Хрест" реєструє всіх бійців, які виходять із заводу "Азовсталь"
- 14:19
- Європарламент запровадив на рік безмитну торгівлю з Україною
- 13:57
- Єврокомісія оприлюднила подробиці плану по відмові від викопних джерел енергії
- 13:45
- Зять путіна має прізвище Зеленський. І він живе не в росії
- 13:17
- Моравецький: путіна потрібно ізолювати, а не "зберігати йому обличчя"
- 12:26
- Переробники текстилю в росії втратили 85% сировини через західні санкції
- 12:05
- У Харкові знесли пам'ятник князю Олександру Невському
- 11:46
- Американський фармакологічний гігант Bristol-Myers Squibb йде з росії
- 11:22
- Суд у Польщі заочно заарештував російського диспетчера у справі про катастрофу Ту-154 із Качинським
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .