Паливна криза: бензин українських міні-НПЗ обходиться водіям дорожче за імпортований

|
Версия для печатиВерсия для печати

Імпортовані в Україну нафтопродукти коштують на АЗС дешевше, ніж вироблені на вітчизняних міні-НПЗ. Цю тенденцію зафіксувала Консалтингова група «А-95».

Про це повідомляє Enkorr.

"Характерно, що імпортований продукт пропонується дещо дешевше за вироблений на міні-НПЗ. Трейдери пояснюють таку ситуацію тим, що імпортний ресурс потрібно чекати певний час через чергу, тоді як бензин із "мініків" доступний більш оперативно", - йдеться в огляді ринку станом на початок поточного тижня.

Зокрема, 6 червня ціни на імпортний бензин А-95 були у діапазоні 48-51 грн/л. А "вітчизняний" А-95 пропонувався за ціною 52-54 грн/л.

Водночас гуртові ціни на нафтопродукти в Україні вцілому почали потроху знижуватися.

У понеділок, 6 червня, бензин А-95 в середньому пропонувався за 53 грн/л, втративши за тиждень 3-4 грн/л. Дизельне пальне пропонувалося за 62 грн/л, що також на 2-3 грн/л дешевше у порівнянні з минулим понеділком.

Цінові пропозиції по бензину А-95 перебували в діапазоні 48-54 грн/л, хоча нестача пропозицій була відчутна, як і раніше.

Протягом тижня було зафіксовано й продажі вагонних партій бензину А-95 у західному регіоні України. Вартість цих партій стартувала від 68 000 грн/т. Високооктан минулого тижня (1-3 червня) продавали й у південних областях України, а вартість цього ресурсу була на рівні 48 грн/л.

Діапазон цін на ДТ за тиждень також дещо зменшився. Так, станом на 6 червня дизель торгувався за 58-65 грн/л.

Рекордні пропозиції перебували на позначках 68-69 грн/л у центральних і східних областях. Дорого було й на півночі, де ціни тримались у межах 63-66 грн/л, додавши за тиждень 1-2 грн/л.

У західному регіоні країни дизельне пальне пропонувалось за 58-62 грн/л.

На півдні діапазон був у межах 58-60 грн/л, що значно вужче, ніж минулого тижня, — 55-65 грн/л.

Загалом гуртові ціни тримаються на своїх позначках уже близько місяця. Поки учасники ринку не бачать перспектив для зниження через обмежене постачання і підвищений попит. Він відчувається як із боку промислових споживачів, зокрема аграріїв, так і приватного автотранспорту. У більшості регіонів пального у вільному продажу все ще немає.

"Бензин розпродали за 2-3 дні, у понеділок залишився тільки дизель під реалізацію. Очікуємо постачання нового ресурсу бензину й ДП, але по бензину весь обсяг уже законтрактовано за передоплатою. По дизелю ситуація трохи легша", — зазначив один із опитаних трейдерів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]