Папа Римський Франциск провів паралелі між страстями Господніми та війною в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Папа Римський Франциск під час святої меси у Ватикані з нагоди Вербної (Пальмової) неділі, яку сьогодні відзначають християни західного обряду, у своїй проповіді провів паралелі між страстями Господніми та подіями в Україні й наголосив, що "Христос знову прибитий до хреста у божевіллі війни".

Про це повідомляє Vatican News.

Богослужіння розпочалося біля обеліска посередині площі Cвятого Петра у Ватикані благословенням пальмових і оливкових гілок та процесійною ходою на спомин про в’їзд Ісуса до Єрусалиму.

Лейтмотивом проповіді Папи стали слова: «Отче, прости їм…». Святійший Отець закликав замислитися над найважчою Божою заповіддю - любов'ю до ворогів, а також словами Христа про прощення, які Ісус сказав, коли його розпинали на хресті, відчуваючи неймовірний біль, молячись про прощення для тих, які його завдають. "Він не картає катів, не погрожує Божими карами, але молиться за них", – сказав Папа. Далі Франциск звернув увагу на слова Ісуса: «Отче, прости їм, бо не знають, що чинять». Водночас Папа підкреслив, що той, хто застосовує насильство, «вже нічого більше не знає про Бога, який є Отцем, і про інших, які є братами».

"Це бачимо в божевіллі війни, де знову розпинають Христа. Так, Христос знову прибитий до хреста в матерях, які оплакують несправедливу смерть чоловіків і дітей. Він розіп’ятий у біженцях, які втікають від бомб з дітьми на руках. Він розіп’ятий у літніх людях, залишених самотніми помирати, в молоді, позбавленій майбутнього, в солдатах, посланих убивати своїх братів. Там Христос розіп’ятий сьогодні", - сказав Папа Римський.

До речі, це була перша меса, звершена на площі святого Петра у Ватикані після понад дворічної перерви, спричиненої пандемією COVID-19.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 10 квітня, християни західного обряду відзначають Вербну (Пальмову) неділя, свято Входу Господнього в Єрусалим. Наступної неділі, 17 квітня, християни західного обряду відзначатимуть Великдень, Воскресіння Ісуса Христа. Християни східного обряду - православні та греко-католики - святкуватимуть Великдень 24 квітня.

Розбіжності в церковних календарях виникли ще в XVI столітті - католики перейшли на Григоріанський календар, а православні залишилися вірними Юліанському календарю.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

13:57
Якщо Європа не зможе захистити себе - ніхто не буде її захищати - Мецола
13:53
ЦВК Білорусі затвердила фіктивну перемогу диктатора Лукашенка на псевдовиборах президента
13:45
Росія вже воює проти нас, їхні ракети й дрони перетинають наші кордони - Каллас палко виступила на захист України як форпоста оборони ЄС
13:35
Українські дрони масштабно вразили російські НПЗ та ГПЗ
13:31
Маркушин вивів 500 мільйонів на відбудову Ірпеня на фірми свого кума, якому організував виїзд до США
12:19
Кадрове дикунство влади: Сухорукову попросили на місяць залишитись в ДОЗ - не знайшли заміни
12:05
Міноборони проплатило 350 млрд грн за зброю, яку на кінець 2024 року поставлено не було. "Саме такою і є мета влади", - Шабунін
11:45
ЗСУ починають перехід на корпусну структуру — Сирський
11:05
Трамп заявив про зупинення допомоги ПАР через закон про конфіскацію землі
10:37
У Москві ліквідовано засновника батальйону "Арбат" Саркісяна, він же бандит "Армен Горлівський"

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]