Politico повідомив про плани європейських країн захоплювати танкери з російською нафтою

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейські країни ведуть переговори про масштабні захоплення танкерів, які перевозять російську нафту Балтійським морем. Для цього розробляються юридичні підстави.

Про це повідомило видання Politico з посиланням на європейських дипломатів та чиновників.

Серед пропозицій, що обговорюються, — використання міжнародного права для захоплення суден з екологічних або антипіратських підстав. В іншому випадку країни могли б діяти самостійно, спираючись на національні закони для захоплення більшої кількості судів.

За словами міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкна, близько половини російської нафти, що підпадає під санкції, проходить через Фінську затоку. Він зазначив, що є випадки обривів підводних кабелів у Балтійському морі та екологічні загрози, пов'язані із проходженням танкерів.

«Тепер питання у тому, що ми можемо зробити з цими судами? Ми не можемо заблокувати все море, але можемо контролювати більше. Є багато можливостей», - сказав він.

За словами опитаних виданням експертів та юристів, реалізація цих планів навряд чи буде простою. Вони вважають, що це спричинить у відповідь заходи Росії, високі фінансові витрати та обтяжливу логістику.

Керівник російсько-європейського напряму в Центрі досліджень енергетики та чистого повітря Айзек Леві заявив, що у 2024 році з портів Балтики вийшло 348 суден тіньового флоту, що становить 40% від загального обсягу продажів нафти в Росії.

За даними The Guardian, європейські та американські судновласники продали контрагентам Росії щонайменше 230 танкерів, які тепер використовуються як тіньовий флот для обходу європейських та американських санкцій. На продажі цих судів до Індії, Гонконгу, В'єтнаму та інших країн, які не приєдналися до західних санкцій, їх американські та європейські власники заробили понад шість мільярдів доларів. Згідно з підрахунками, які наводила газета, тіньовий флот Росії наразі налічує близько 600 суден, які забезпечують 70% російського нафтового експорту.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]