Понад 35 тисяч хасидів відзначили юдейський новий рік в Умані ігноруючи комендантську годину й повітряні тривоги

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Щоосені один з кварталів Умані перетворюється на маленький Ізраїль. Повсюди - плакати й вивіски на івриті, розрахунок ведеться в доларах чи шекелях. На вулицях тисячі хасидів - представників консервативної течії юдаїзму, яка виникла у 18 столітті в Україні. Вони приїздять на могилу свого праведника - цадика рабі Нахмана, похованого в Умані, щоб відзначити Рош га-Шана - юдейський новий рік.

В репортажі DW з Рош га-Шана зазначається, що віряни святкували ігноруючи комендантську годину й повітряні тривоги.

Вулиця Туристів (колишня Пушкіна) - центральна у кварталі паломників - цілодобово людна. Хасиди танцюють, співають, їдять, спілкуються й постійно кудись ідуть: у синагогу, в гості до друзів, у їдальню, до крамниці з кошерною їжею, на "новорічну" стрижку до вуличного "барбершопу", на пляж до місцевого кар'єра. Паломники купаються там у ставку за будь-якої погоди, часто - голими, і вважають, що в такий спосіб змивають свої гріхи.

Святкування на вулиці Туристів не припиняється навіть у комендантську годину, яка в хасидському кварталі діє з 00.00 до четвертої ранку. Тоді як уся Умань порожніє, у районі паломництва опівночі майже нічого не змінюється. З'являються кілька поліцейських машин з гучними сиренами, яким підспівує натовп хасидів. "Містер, go sleep", - намагаються втихомирювати паломників українські поліцейські. Деякі слухняно обіцяють одразу йти додому, інші - ігнорують.

Водночас для жителів хасидського кварталу Умані традиційною проблемою залишається сміття, яке залишається після святкування Рош га-Шана. Обгортки, серветки, паперові стакани, коробки з-під піци хасиди часто залишають просто на узбіччі. Сміттєвози кілька разів на день забирають вміст чотирьох контейнерів у центрі кварталу паломників, але за кілька годин вони знову обростають купами сміттєвих пакетів.

"Поліція напередодні проводила роз'яснювальну роботу і зустрічі із равинами, які доносили інформацію до паломників про те, що коли звучить повітряна тривога, їм потрібно прямувати до укриття. Наголошувалося на дотриманні правил комендантської години", - пояснює речниця головного управління Нацполіції в Черкаській області Зоя Вовк.

Вона також розповідає, що вже не перший рік у кварталі паломників чергує ізраїльська поліція. Місцеві жителі пояснюють: ізраїльських поліціянтів мало, вони вбрані у цивільний одяг, але саме їх хасиди охоче слухаються, адже іноземні правоохоронці мають право заборонити паломникам-правопорушникам в'їзд в Україну на майбутнє.

За даними МВС, до Умані прибули більше 35 тисяч хасидів. Це найбільша кількість паломників від початку пандемії коронавірусу.

Святкування юдейського нового року закінчується із заходом сонця в неділю, 17 вересня. Деякі паломники їдуть ще до офіційного завершення, інші - залишаються ще на кілька днів. Аби отримати благословення й заряд енергії, чимало хасидів мають намір повернутися до могили рабі Нахмана й наступного року - незважаючи ні на що.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]