Попи УПЦ МП закрили храм перед тілом полеглого воїна (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Героя Василя Катана священники УПЦ МП не дозволили відспівати в храмі в селі Задубрівці колишнього Заставнівського району на Буковині.

Про це на своїй фб-сторінці розповів священник ПЦУ Роман Грищук, пише molbuk.ua.

Воїна довелося відспівувати на подвір’ї храму (НА ФОТО УГОРІ).

“Знову похорон Героя. Воїн Василь Катан родом із Багринівки колишнього Глибоцького району. Жив у Задубрівці Заставнівського. Сам виявив бажання захищати Україну. Побачив автобус, що віз військових на війну, зупинив і попросився з ними! Сказав: “Я теж хочу захищати свою Україну!”

Тіло воїна не пустили до храму! Відспівувати довелося під храмом! Бо надто багато зібралося патріотів. “Батюшка” Віталій Дуров запереживав, що надто багато зібралося патріотів і можуть занести тіло воїна, а його “тєлєса” викинуть разом із Московським Патріархатом із храму!” – написав Роман Грищук.

Він додав, що громада храму ось уже 4 роки, як провела збори і абсолютною більшістю голосів перейшла до ПЦУ.

“Але священник із десятком промосковських сектантів забарикадували храм і не впускали громаду до свого храму. Громада хотіла мирним шляхом вирішити проблему. Було багато судів. Усі вирішили питання на користь громади і ПЦУ. Але “батюшці” закони України не указ, Біблія і мораль теж! Москва сказала стояти до останнього! Тому вони взяли храм у заложники, наклали безліч замків, броньовані двері, постійне чергування, а громада молиться на вулиці уже 4 роки…”, – пише Роман Грищук.

Як відомо, релігійна громада села Задубрівка Чернівецького району ще у 2021 році у суді довела, що парафія перейшла до Православної церкви України законно.

Про це йдеться у рішенні Заставнівського районного суду.

Судовий позов подала Чернівецько-Буковинська Єпархія УПЦ Московського патріархату. Вона хотіла скасувати рішення зборів про перехід до ПЦУ та свідоцтво про право власності на майно церковної громади. Проте у суді їхній позов не задовольнили.

Релігійна громада у Задубрівці була однією з перших, хто перейшов до Православної Церкви України. Збори відбулись на початку 2019 року. Після перереєстрації статуту релігійна громада ПЦУ заявляла, що їм перешкоджають проводити службу в храмі. Під церквою через службу навіть були сутички, які врегульовувала поліція.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]