Також військовий експерт прокоментував черговий удар по Чонгарському мосту, зазначивши, що якщо судити за російськими джерелами та супутниковими знімками, то фактично залізниця і залізничний міст на Чоргарі знищені: "Скільки часу знадобиться, щоб відновити його, не зрозуміло. Це один із елементів стратегії наступу ЗСУ, бо знищення логістики, складів — перший етап перед будь-якими активними бойовими діями.
На початку липня нинішнього року був удар по автомобільному мосту, розташованому поряд. А зараз було завдано більш суттєвого удару по залізничному мосту. Вся логістика угруповання окупантів на Запоріжжі тримається саме на залізничних перевезеннях. Міст зруйнований принаймні тимчасово. У росіян у залізничних військах є кілька сотень тисяч людей, то вони мають досвід, щоб швидко відновлювати пошкоджене", — додав Жирохов.
Принагідно експерт наголосив на важливості для росіян сухопутного коридору до Криму: "Точно, що для росіян зараз автомобільна дорога, яка йде до окупованого Криму, дуже важлива. Залізниця на цій ділянці фактично не працює, оскільки деякі ділянки — на відстані 5-10 кілометрів від фронту. Це означає, що нормально функціонувати залізниця не може. Таким шляхом військові вантажі йдуть до Волновахи (тимчасово окупований населений пункт на Донеччині — ред.), а звідти — саме автомобільним транспортом. Тому цей логістичний шлях росіяни намагаються втримати і на ньому дуже зосереджені".
Також Михайло Жирохов оцінив результати використання ЗСУ наданих Сполученими Штатами касетних боєприпасів, які неочікувано виявилися дуже дієвими на війні в Україні: "Касетні боєприпаси — це тимчасова заміна осколочно-фугасних, виробництво яких розгортається. Але для західних аналітиків і для наших військових ефективність касетних боєприпасів виявилася несподіваною, бо вони проєктувалися для того, щоб знищувати противника на відкритій місцевості. А зараз ми стикаємося більше з фортифікаційними спорудами окупантів. І навіть проти цих цілей касетні снаряди виявилися досить ефективними. Збільшення втрат особового складу у росіян — це саме дія цих снарядів".
Також військовий експерт торкнувся теми поставки "звичайних" снарядів для нашої армії партнерами з ЄС на 1 млн євро, зазначивши, що це не відбудеться одномоментно: "Постачання снарядів на великі суми — це програма і гра в довгу. Це не означає, що снаряди будуть завтра або післязавтра. Зараз триває процес розгортання виробництва, адже після холодної війни більшість виробничих ліній для снарядів були законсервовані. А тепер західні партнери, союзники їх розгортають".
"У росіян є снарядних голод, незважаючи на те, що в них є виробництво, "гумові" радянські склади. Але українські військові, з якими я спілкувався, говорять, що інтенсивність використання російської артилерії знизилась в рази. Зараз наша артилерія переважає на фронті", — відзначив військовий експерт.
В тему:
- Жах російських загарбників: що таке HIMARS та його старший брат М270
- У чому сила української армії? 10 чинників, які допомогли ЗСУ стати новою військовою потугою
- Коли любителів легких «спецоперацій» очікує поразка
- Как российская армия с ее древним оружием проигрывает современным военным технологиям
- Сучасні системи ППО для України: як вони змінять війну
- Як системи HIMARS громлять російські склади (+відеодокази)
- Как российская армия с ее древним оружием проигрывает современным военным технологиям
- Як нова українська артилерія змінює перебіг війни?
- Екс-директор ЦРУ: російська армія показала всі військові недоліки, які лише можна уявити
- The Economist: как Украина выигрывает войну беспилотников
- Артиллерийская «битва за Донбасс» глазами американского журналиста