Просто бізнес: як командувач російської армії в Україні Суровікін заробляє на війні (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Розслідування показало, чим Путін завдячує «Сирійському м'яснику».

Командувач російської окупаційної армії в Україні Сєргєй Суровікін свого часу допоміг російському мільярдеру та другу Владіміра Путіна Геннадію Тимченку заволодіти прибутковими джерелами фосфатів у Сирії. За це фірма дружини Суровікіна Анни отримувала великі гроші. Цю схему у своєму розслідуванні розкрили соратники ув'язненого кремлівським режимом опозиціонера Алєксєя Навального.

«Участь у сирійській кампанії – це насамперед величезна, шикарна можливість заробляти. Путіну та його друзям», – йдеться у розслідуванні.

Тимченко – один із головних бенефіціарів присутності російських військ у Сирії. А ще він – найближчий друг Путіна, який сплатив і будівництво палацу президента РФ у Геленджику, і дачу в Біарріці для його доньки, та багато іншого.

Коли Росія вступила у війну в Сирії у 2015 році на стороні сирійського диктатора Башара Асада, той на знак подяки дозволив другу Путіна буквально розпилювати країну та вичавлювати з неї ресурси. Тимченко почав стрімко захоплювати у Сирії все, на чому можна заробити: отримав контракти на будівництво насосної станції для зрошення сільгоспземель, побудував заводи з переробки газу, газопроводи тощо.

Потім Тимченко накинув оком на родовища фосфатів. Проте місцевість із родовищами була захоплена бойовиками ІДІЛ та уряд її не контролював. Тоді Тимченко звернувся до Суровікіна, який на той момент командував російськими військами в Сирії, і вже до червня 2017 року копальні звільнили. Компанія «Будтрансгаз», що належить Тимченку, негайно розпочала там підготовку до видобутку. Про успіх операції Суровікін повідомляв особисто Путіну.

На знак подяки компанія Тимченка почала переказувати гроші на рахунок свердловської тартак «Аргус», яка належить дружині Суровікіна Анні. Як стверджують соратники Навального, підприємство, яке раніше було збитковим, з 2020 до 2021 року отримало 104 мільйони рублів у вигляді позик від «СТГ Логістики». Борг лісопилки не віддав досі: таким чином Тимченко розплатився із Суровікіним за зачистки копалень та можливість заробляти на них. До того ж, як стверджується у розслідуванні, на підприємство Анни Суровікіної «просто сипалися всілякі пільги та держпідтримка». До речі, у родини генерала знайшли будинок та ділянку в районі Рубльовського шосе, квартиру та «швейцарський центр омолодження» у Москві.

Анна Суровікіна, дружина командувача російських військ в Україні генерала Суровікіна

Автори розслідування впевнені, що такі ж плани у Путіна та його поплічників щодо України: «Сьогодні ми показали вам прямо платежі, гроші, готівку, які Суровікін заробив на війні в Сирії. Не на бізнесі якомусь у 90-х, як вони завжди кажуть, а прямо на конкретній війні у Сирії. Він допоміг Путіну та путінському олігарху Тимченку – і отримав свою частку. Ви вважаєте, що в Україні буде якось інакше? Це і є путінська Росія. Це і є "друга армія світу" та найкращі її кадри».

Нагадаємо, Міноборони Росії 8 жовтня призначило генерала Сєргєя Суровікіна головним командувачем Об'єднаного угрупування сил, яке проводить «військову спецоперацію» в Україні. У березні 2017 року Суровікін очолив російське авіаційне угруповання в Сирії. Після цього командував Повітряно-космічними силами Росії, а раніше Південним угрупуванням військ під час операції в Україні.

Пізніше журналістка CNN Сара Дін поспілкувалася з колишнім лейтенантом російських ВПС Глібом Ірисовим, який служив під керівництвом Суровікіна у Сирії. За його словами, Суровікін був «дуже близьким до режиму Путіна» і «ніколи не мав політичних амбіцій, тому завжди виконував план саме так, як хотів уряд». Також Ірисов відзначив надзвичайну жорстокість Суровікіна і те, що його буквально ненавиділи всі підлеглі.

Фото угорі: РИА Новости

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:02
Сирійські повстанці повністю захопили провінцію Ідліб
16:07
Торгівля ЄС з росією фактично припинилася
14:09
Михайло Винницький: Як відбуваються реформи у вищій освіті
12:09
Корсун: Стратегії влади «роль кібербезпеки перебільшена» виповнилося 5 років
10:40
45% чоловіків, які були "обмежено придатними", після повторної ВЛК визнають придатними - Генштаб
08:00
Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сіл
01:01
Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
00:01
Президент призначив генерала Драпатого командувачем Сухопутних військ ЗСУ, а полковника Апостола заступником Сирського
20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]