Радник Шмигаля окреслив проблеми імпорту необхідних обсягів газу до наступної зими

|
Версия для печатиВерсия для печати

Накопичення необхідного обсягу газу на наступний опалювальний сезон залежатиме від наявності коштів у групи "Нафтогаз", ресурсу на європейських ринках, а також пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів.

Про це радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко розповів на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

"Є чітке розуміння, який обсяг газу треба накопичити на початок ОЗП. Скажу чесно, це такий собі челендж, бо для виконання цієї задачі ключовими будуть три фактори: достатність фінансового ресурсу для закупівлі, наявність самого газу на європейських ринках..., а також обмеження максимально можливої пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів", – сказав Бойко.

Він не уточнив, який саме обсяг потрібно буде імпортувати, зазначивши, що річне споживання газу в Україні становить трохи менше 20 млрд куб. м.

Щодо фінансування закупівлі газу Бойко зазначив, що "є багато хороших напрацювань", але відповісти на це питання має "Нафтогаз".

Водночас він звернув увагу, що поточний баланс газу унеможливлює реалізацію стратегії, яка була доречна у минулі роки і передбачала закупівлю газу у літні місяці, коли ціна на нього найнижча.

"При поточному балансі газу цей імпорт мусить здійснюватися на постійній основі, й фактор ціни не є ключовим, бо у нас має бути розуміння: щоб вийти на планові показники накопичення, імпорт не можна зупиняти навіть тоді, коли ціна нам не дуже подобається або ж коли є очікування, що вона знизиться", – вважає радник прем’єра.

Як повідомлялося, через виснаження запасів газу у сховищах і падіння власного видобутку внаслідок російських обстрілів, до початку наступного опалювального сезону Україні потрібно імпортувати 4,5-4,6 млрд кубометрів газу, розповідав член правління і комерційний директор групи "Нафтогаз" Дмитро Абрамович.

За оцінками української редакції Forbes, для оплати цього імпорту "Нафтогазу" потрібно знайти близько 2 мільярдів євро. Наразі є домовленості про отримання близько 400 млн євро із цієї суми, компанія також веде переговори щодо залучення позик ще на 600 млн євро.

Очільник Групи "Нафтогаз" Роман Чумак на пресконференції за підсумками ОЗП 2024-2025 років 9 квітня повідомив, що група вже відновила половину обсягів видобутку, втрачених через ворожі атаки у лютому.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]