Рахункова палата констатувала ганебне ставлення Держави до Києво-Печерської лаври

|
Версия для печатиВерсия для печати

Три історичні пам’ятки місцевого значення, розташовані на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", включені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Також зараховані на баланс заповідника земельні ділянки загальною вартістю 694 млн грн.

Про це повідомила пресслужба Рахункової палати.

Зазначається, що відомство надало рекомендації Міністерству культури та інформаційної політики України щодо управління об’єктами Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Аудитори Рахункової палати встановили, що упродовж двадцяти років профільне міністерство несвоєчасно і неналежно ухвалювало управлінські рішення щодо збереження й утримання нерухомих пам’яток архітектури на території заповідника.

Зокрема, аналіз засвідчив, що схема фінансування ремонтно-реставраційних робіт об’єктів, що належать державі та перебувають в оперативному управлінні заповідника, не гарантувала належного збереження нерухомих пам’яток архітектури національного і місцевого значення.

Також окремі приміщення здавалися у безоплатну оренду чи суборенду без необхідного погодження чи з порушенням законів і договірних умов, здійснювалися незаконні перебудови та зводилися нові будівлі, зокрема, й капітальні.

Крім того, фахівці Рахункової палати встановили, що профільне міністерство та заповідник не оформили права постійного користування земельними ділянками загальною площею майже 27 гектарів, не включили сім об’єктів нерухомих пам’яток до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та не забезпечили передачу від місцевих органів управління дев’яти історичних об’єктів, що знаходилися на території Києво-Печерської лаври.

Станом на зараз МКІП поінформувало Рахункову палату про виконання частини наданих рекомендацій. Зокрема:

  • розроблено План управління об’єктом всесвітньої спадщини та направлено до профільного міністерства для подальшого подання до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
  • внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України три об’єкти, розміщених на території заповідника: браму та огорожу на в’їзді до Нижньої лаври, в’їзну браму до господарчого двору, комплекс споруд Воскресенської церкви;
  • оформлено право постійного користування та зараховано на баланс заповідника дві земельні ділянки вартістю 689 млн грн та 5 млн грн відповідно;
  • підготовлено до укладання 11 охоронних договорів на пам’ятки архітектури місцевого значення.

Але окремі рекомендації Рахункової палати залишаються невиконаними, а саме: не визначена доцільність перебування у будівлях заповідника Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Музею книги та друкарства України, дозвіл розміщення яких було надано Київською міськрадою у 2010 році.

Рахункова палата здійснює системний контроль за реалізацією наданих нею рекомендацій та широко інформує громадськість про його результати.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]