Російському нафтовидобуванню загрожує скорочення на 20% через брак обладнання та технологій

|
Версия для печатиВерсия для печати

Санкційні обмеження можуть призвести до скорочення російського нафтовидобутку на 20% до 2030 року, якщо російським компаніям не вдасться замінити критично важливі технології на ринку нафтосервісних послуг, вважають експерти російської компанії «Яков та партнеры».

Про це повідомляє видання Коммерсант.

Зараз закордонні компанії працюють у найскладніших сегментах ринку, там же найвища залежність від технологій та імпорту обладнання. Посилення обмежень може додатково ускладнити доступ до них, а можливості їх заміни постачаннями з «дружніх» країн обмежені: китайські аналоги поступаються за технічними характеристиками та є складними в адаптації, попереджають у компанії.

У 2022 році практично всі компанії з «недружніх» для росії країн, включаючи «велику нафтосервісну четвірку» (Halliburton, Schlumberger, Baker Hughes та Weatherford), заявили про припинення діяльності в рф (2021 року на іноземні компанії припадало 20% ринку). В умовах посилення санкцій можливе припинення діяльності та західних компаній, що створює ризики скорочення виконуваних операцій на свердловинах, інвестиційні ж можливості незалежних нафтосервісів (малих і середніх компаній) сильно обмежені: вони не можуть на рівних конкурувати з лідерами ринку в технологічному плані.

Зараз на компанії з «недружніх» західних країн припадає лише 15% ринку буріння в рф, але це найбільш складні види сервісів, у тому числі — у розробці та видобутку на шельфі, а також у видобутку запасів, які важко видобувати.

Зокрема, 52% ринку технології гідророзриву пласта (ГРП) займають компанії з «недружніх» країн, частка вітчизняного обладнання тут становить менше 1%. В устаткуванні для роботи на шельфі залежність від імпортних технологій сягає 80%.

Поки що високотехнологічне обладнання, як і раніше, закуповується у західних компаній або в «дружніх» країнах, а частина затребуваних позицій – як роторні керовані системи (РУС, дозволяють керувати траєкторією свердловини), практично не поставляється. За оцінкою «Яков та партнеры», поточних залишків може вистачити на два-три роки, і поступове скорочення доступності такого обладнання може призвести до зменшення обсягів буріння.

Загалом під ризики відсутності альтернатив для заміщення західного обладнання потрапляє 15% ринку нафтосервісних послуг.

Що стосується заміщення постачання із західних країн альтернативними каналами імпорту, тут основним обмеженням можуть стати не ризики вторинних санкцій, а технологічна відсталість виробників. «Поставками із "дружніх" країн можна компенсувати лише деякі види високотехнологічного обладнання. Однак, наприклад, РУС китайського виробництва не дозволяють досягти необхідної точності та результативності, а китайським аналогам тих же флотів ГРП не вдається досягти ефективності західних зразків останнього покоління», - зазначає партнер Яків і партнери Андрій Стрєльцов. За його словами, для адаптації китайського обладнання та технологій до російських реалій можуть знадобитися роки.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]