росія намагається продати вкрадене в Україні зерно постраждалим від посухи країнами Африки – New York Times

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кремль намагається отримати прибуток від викраденого в Україні зерна та продати його постраждалим від посухи країнам Африки, яким загрожує голод.

У середині травня США надіслали сповіщення 14 країнам, переважно африканським, про те, що російські вантажні судна виходять із портів біля України, навантажені, за даними Держдепу, вкраденим українським зерном. Йдеться про три російських вантажних кораблі, пише The New York Times.

Вони курсували між керченьскою протокою, що розділяє Крим і Росію, та різними портами Середзименоморʼя. Іколи вони заходили в порти Туреччини і Сирії, інколи – відключали транспондери при перетині Серидземного моря – ймовірно, щоб приховати кінцевий пункт призначення. Один із американських посадовців на умовах анонімності зазначив журналістам, що визначити походження зерна непросто, але примітною ознакою є те, що росіяни продавали його з великою знижкою. 

"США працюють з іншими країнами, щоб запобігти продажу зерна, яке, можливо, було викрадене з України", – заявив представник Держдепу стосовно розісланої телеграми. 

Попередження загострило дилему африканських країн, оскільки вони стоять перед вибором скористатися воєнними злочинами в Україні, але, разом з тим – і отримати невдоволення західних союзників, а з іншого – відмовитися від дешевої їжі в той час, як ціни на пшеницю зростають, а люди голодують.

За даними української сторони, росіяни під час повномасштабного вторгнення вкрали в України близько 500 000 тонн пшеницю на суму $100 000 млн. Більшість цього вантажу була доставлена в порти Криму, а потім перевезена суднами, зокрема й тими, які перебувають під санкціями.

Минулої пʼятниці голова Африканського Союзу, президент Сенегалу Макі Салл зустрічався в Росії з президентом Володимиром Путіним, щоб спробувати забезпечити постачання зерна. 

Директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень HORN Хасан Ханнендже вважає, що потреба в їжі настільки висока, що африканці не будуть обговорювати, чи закуповувати зерно, вкрадене внаслідок воєнних злочинів.

Головний секретар МЗС Кенії Мачарія Камау публічно заперечив отримання країною попереджувального сповіщення з США.

"Нащо їм взагалі попереджати нас? Нащо комусь купувати награбоване? Це звучить як пропагандистських хід?" – заявив він.

Речниця МЗС Танзанії Мінді Касіга сказала, що позиція її країни "завжди була нейтральною". 

Нагадаємо, крім того, що окупанти крадуть та вивозять українське зерно, вони блокують порти, що унеможливлює постачання. Експорту чекають близько 22 млн тонн зерна.

За словами президента України Володимира Зеленського, проблему, яка може спровокувати продовольчу кризу в усьому світі, можна вирішити військовими засобами, і тому він закликав іноземних партнерів надати Україні необхідну зброю.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що допомогти в експорті могли з конвої третіх країн. Йдеться про супровід кораблів із зерном з конвоями флоту інших держав. 

Європейська комісія ухвалила рішення про створення так званих транспортних "ліній солідарності", щоб допомогти Україні експортувати власну сільськогосподарську продукцію.

Розвідка Великої Британії заявила, що, попри спроби уряду України і західних партнерів знайти можливості для створення сухопутних логістичних шляхів, аби налагодити експорт зерна з України, це не допоможе реалізувати постачання всіх українських зернових.

На фото: 5 червня російські окупанти розбомбили елеватори у порту м. Миколаїв. Саме елеватори з зерном стали новими цілями ворога в Україні

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]