росія назавжди втратила енергетичний ринок Європи, директор МЕА

|
Версия для печатиВерсия для печати

російська федерація програє в енергетичній війні, яку веде проти Заходу, назавжди втративши європейський енергетичний ринок.

Так вважає виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол, повідомляє Укрінформ, з посиланням на EuroNews.

«Безпосередньо перед вторгненням в Україну близько 65% загального експорту російського газу і 55% російського експорту нафти йшло до Європи. Європа була найбільшим ринком, найбільшим клієнтом для рф, і росія втратила цього клієнта назавжди. Найбільшого клієнта», - сказав Бірол.

Відповідаючи на запитання, чи зможе росія замінити європейських клієнтів іншими регіонами, Бірол сказав, що це буде нелегко, оскільки «велика частина» російського газу надходить із Західного Сибіру, ​​а потім по трубопроводах йде до Європи. Будівництво абсолютно нових трубопроводів до Китаю чи Індії може зайняти до 10 років і значну кількість технологій та інвестицій, зазначив він.

Пан Бірол констатував, що російська агресія проти України призвела до найбільшої у світовій історії енергетичної кризи.

«Ми перебуваємо в середині першої справді глобальної енергетичної кризи. Наш світ ще ніколи не був свідком енергетичної кризи такої глибини і такої складності. У 1970-х роках у нас була нафтова криза, але це була лише нафта. Зараз у нас є нафта, природний газ, вугілля, електроенергія. Причина дуже проста: росія, країна, яка напала на Україну, є найбільшим експортером енергоресурсів у світі», - говорить він.

Виконавчий директор МЕА вважає багаторічну залежність від дешевого російського палива Єропи «помилкою», що лежить в основі цієї кризи.

За його словами, Європейський континент зможе пережити майбутню зиму лише з деякими «економічними та соціальними ударами» і без серйозних збитків, але лише якщо зима «не буде надто довгою і надто холодною».

Однак Бірол висловив більше занепокоєння з приводу зими 2023-2024 років, назвавши три ключові фактори: відсутність російського газу в Європі, економічне відновлення Китаю та жорсткіші умови на ринках СПГ.

«У наступні кілька років ми повинні бути готові боротися з нестабільністю та високими цінами на енергоносії, і ми повинні знайти рішення. Але, відверто кажучи, ця зима важка, а наступна може бути ще важчою», - зазначив він.

Говорячи про нафту, Бірол не приховував свого незадоволення останнім рішенням ОПЕК скоротити видобуток на два мільйони барелів на день у намаганні підвищити ціни. Він вважає, що провідний світовий нафтовий картель повинен був діяти більш відповідально під час кризи.

«Тепер вони вирішили скоротити видобуток нафти, що підштовхне ціну вгору. Тому інфляція ростиме, і світова економіка може піти в рецесію. Це дуже ризиковане і, на мій погляд, невдале рішення», - сказав він.

Раніше Міжнародне енергетичне агентство заявило, що російський експорт викопного палива ніколи не повернеться до рівня, на якому він перебував до повномасштабного вторгнення рф в Україну.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]