МЕА пророкує занепад видобутку нафти в Росії
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/neft_12.jpg?1520343753)
Нафтова ідилія, в якій майже півстоліття живе Росія, обмінюючи «чорне золото» на валюту, технології і споживчий стиль життя, наближається до фіналу. Можливості збільшувати видобуток нафти в країні практично вичерпані: до початку 2020-х нафтова промисловість РФ вийде на пік, після чого обсяги виробництва почнуть знижуватися.
Такий прогноз оприлюднило Міжнародне енергетичне агентство в доповіді Oil 2018, передає finanz.ru.
З рекорду за 29 років, поставленого в минулому році, — 11,2 млн барелів на добу — Росія може піднятися лише до 11,74 млн барелів до 2021 року, вважає МЕА. До 2023-го (горизонт прогнозу агентства) видобуток упаде до 11,57 млн барелів.
За даними російського Мінприроди, майже всі нафтові запаси вже включені у видобуток: нерозподілений фонд надр по нафті складає лише 6%.
Горизонт прогнозу МЕА — 2023-й рік, але після цього терміну ситуація в нафтовій промисловості Росії може тільки погіршитися, вказує партнер RusEnergy Михайло Крутіхін: середній розмір відкритих за останні два роки родовищ — 1,7 млн тонн. Це крихти: в один тільки Китай Росія щомісяця поставляє в 3,5 рази більше.
«Фахівці з Державної комісії по запасах корисних копалин на умовах анонімності стверджують, що проголошені урядом плани підтримки нафтовидобутку на рівні більш 525 млн тонн на рік аж до 2035 року не грунтуються на реальному стані справ в галузі. На їхню думку, після 2020 року видобуток російської нафти почне знижуватися швидкими темпами — до 10% щорічно », - розповідає Крутіхін.
З такою швидкістю до 2035 року обсяги впадуть удвічі — з 11 до 6 млн барелів на день. У такому обсязі нафту споживає сама Росія, а значить можливості експортувати сировину за кордон практично не залишиться.
Проблема в тому, що 70% запасів — це важкодоступний видобуток нафти, її собівартість від 70 доларів на суші до 150 доларів за барель в Арктиці, до того ж потрібні технології, доступ до яких перекритий санкціями Заходу, нагадує Крутіхін.
Російські компанії відчувають «брак технологій і інвестицій для наступного покоління проектів», йдеться в доповіді МЕА. Ситуацію, на думку агентства, могло б виправити зниження податків для нафтовиків. Але такий сценарій практично виключений, якщо врахувати, що федеральний бюджет наповнюється нафтогазовими доходами на 45%.
Росія видобуває 10% всієї нафти в світі, а на науку та інновації витрачає лише 1% від світових інвестицій, вказує заступник директора «Центру розвитку» ВШЕ Валерій Миронов.
Продаж нафти, за даними ЦБ, дає 26% всієї що надходить в країну валюти; в цілому нафтогазовий експорт — 60%. За підрахунками експертів, Федеральний бюджет забезпечений нафтою на 40% безпосередньо, а якщо врахувати всі непрямі ефекти (наприклад, імпорт товарів на нафтові гроші), — то на 84%.
В тему:
- Нові санкції США перервуть міжнародну експансію російських нафтовиків
- США ввели нову заборону щодо участі в енергетичних проектах в РФ
- Щонайменше дев'ять осіб з оточення Трампа контактували з росіянами перед виборами і після них
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 09:34
- Вибори в Україні готуються на 26 жовтня, - Порошенко
- 09:29
- Держсекретар США прибув до СА на переговори з РФ
- 09:11
- Глава Мюнхенської конференції назвав її «кошмарним сном» для Європи
- 08:00
- Зеленський почав візит до ОАЕ, у вівторок у Саудівський Аравії розпочнуться переговори між РФ і США, можливо - і Україною
- 21:26
- Волтц: США заслуговують на відшкодування від України
- 21:19
- Зеленський назвав справжні гарантії, яких хоче Україна від союзників. Україна не гірше Ізраїлю!
- 18:09
- Єгор Фірсов: Ілюзія виборів і миру
- 16:56
- Пробують, як гопники, забрати власність. Я знав про санкції ще з 2020 року. Зеленський 6 років мене ненавидить, - Порошенко
- 14:02
- На Буковині свавілля попів УПЦ активізувало переходи громад до ПЦУ
- 13:40
- У Миколаєві ворог вразив ТЕС, 46 тис абонентів без тепла
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.