Нові санкції США перервуть міжнародну експансію російських нафтовиків
Нові санкції США несуть загрозу міжнародній експансії російських нафтовиків, переміщуючи в зону ризику щонайменше шість нафтових проектів за межами країни.
Про це пише видання РБК.
Закон США про нові санкції проти Росії, підписаний 2 серпня президентом Дональдом Трампом, істотно ускладнить входження російських нафтових компаній з санкційних списків в нові міжнародні проекти і тим самим створить перешкоди для їх доступу до сучасних upstream-технологій, стверджують опитані РБК експерти. Це пов'язано з тим, що під заборону потрапляють проекти російських компаній з перспективою видобутку нафти в будь-якій точці світу, а не тільки в РФ.
Нові правила не змінюють ні об'єкти обмежень (проекти з «потенціалом» видобутку нафти на шельфі Арктики, в глибоководних районах моря і в сланцях), ні компанії-мішені (зараз це «Роснефть», ЛУКОЙЛ, «Газпром», «Газпром нафта» і «Сургутнефтегаз», а також будь-які їх «дочки»), ні суті діючих заборон: американцям не можна надавати, експортувати або реекспортувати товари, технології і нефінансові послуги «на підтримку» таких проектів зазначених російських компаній.
Видання відзначає, що новими стали три положення. По-перше, поточноюї директивою Мінфіну США забороняється участь американців в проектах, де будь-яка з п'яти російських нафтогазових компаній задіяна (involved) яким би то не було чином. Тепер директива буде змінена так, що в ній буде прописаний поріг пайової участі російської компанії в проекті, який робить його забороненим для американців, - від 33%. Первісна версія законопроекту не містила цього порогу і, як стверджує юрфірма Gibson Dunn, викликала тривогу американського енергетичного бізнесу, оскільки заборонила б компаніям США підтримувати такі проекти по всьому світу, навіть якщо російська компанія залучена в проект «мінімальним чином».
По-друге, заборона торкнеться лише «нових проектів». Що розуміти під ними, має бути уточнено Мінфіну США: в законі точного визначення не наводиться. За датою відсікання можливі як мінімум три варіанти: новими можуть вважатися проекти, розпочаті після вступу закону в силу, тобто після 2 серпня 2017 року, після вступу в силу оновленої директиви Мінфіну (це станеться через 90 днів після модифікації попередньої директиви, сказано в законі ) або навіть після 12 вересня 2014 року, коли вступила в силу попередня директива.
По-третє, заборона крім нових російських проектів торкнеться і нових міжнародних, тобто планованих за межами Росії і її шельфу. При цьому опитані РБК експерти припустили, що постраждати можуть і діючі закордонні проекти.
Нафтогазові санкції в новому законі не зводяться до розширення цієї директиви: є ще заборона на хоч скільки-небудь значущу участь в російських проектах з транспортування вуглеводнів за кордон. Причому вводиться принцип екстратериторіальний: закон загрожує санкціями компаніям з будь-якої юрисдикції (не тільки США), які вкладають кошти в російські проекти по трубопровідному експорту енергоресурсів, надають для таких проектів товари і технології, надають послуги. По суті, ця норма загрожує співпраці між європейськими та російськими енергетичними компаніями. За оцінкою Єврокомісії, в зону ризику потрапляють вісім проектів: «Балтійський ЗПГ» (Shell і «Газпром»), «Блакитний потік» (Eni і «Газпром»), трубопровід Каспійського трубопровідного консорціуму (Shell, Eni і «Роснефть» ), «Північний потік» і «Північний потік-2» ( «Газпром» і ряд європейських компаній), розширення заводу СПГ «Сахалін-2» (Shell і «Газпром»), Південно-Кавказький газопровід і родовище Шах-Деніз (BP і ЛУКОЙЛ), родовище Зохра на шельфі Середземного моря (BP, Eni і «Роснефть»).
В тему:
- У Трампа заявили, що Сенат США ухвалив закон про нові санкції проти РФ із порушенням процедури
- Трамп: зняття санкцій з Росії не буде до вирішення конфліктів в Сирії та Україні
- Керівництво ЄС намагатиметься «захистити інтереси Євросоюзу» після введення санкцій США проти РФ
- Стали відомі деталі вірогідної відповіді Росії на нові санкції США
- Серійна брехня Трампа унеможливлює будь-яку довіру до його слів, —
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю дощ і сніг - на заході та півночі України
- 18:00
- Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства: президент підписав закон
- 17:34
- Президент підписав історичне підвищення податків в Україні
- 16:44
- У Львові на честь Ірини Фаріон перейменували вулицю
- 15:37
- Нідерланди "поставили на паузу" передачу Gripen Україні
- 14:21
- Повітряні сили атаку рф: збито 90% крилатих ракет, але є 12 влучань в енергооб'єкти
- 13:36
- Як працює лізинг нового авто в Україні
- 12:02
- Майно родичів ексміністра Ставицького нібито знову арештували, але ОГП не називає ані дату арешту, ані номера рішення суду, ані кримінальної справи
- 11:03
- SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
- 10:12
- Ракети росіян руйнують енергетику України (подробиці)
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.