Нові санкції США перервуть міжнародну експансію російських нафтовиків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нові санкції США несуть загрозу міжнародній експансії російських нафтовиків, переміщуючи в зону ризику щонайменше шість нафтових проектів за межами країни.

Про це пише видання РБК.

Закон США про нові санкції проти Росії, підписаний 2 серпня президентом Дональдом Трампом, істотно ускладнить входження російських нафтових компаній з санкційних списків в нові міжнародні проекти і тим самим створить перешкоди для їх доступу до сучасних upstream-технологій, стверджують опитані РБК експерти. Це пов'язано з тим, що під заборону потрапляють проекти російських компаній з перспективою видобутку нафти в будь-якій точці світу, а не тільки в РФ.

Нові правила не змінюють ні об'єкти обмежень (проекти з «потенціалом» видобутку нафти на шельфі Арктики, в глибоководних районах моря і в сланцях), ні компанії-мішені (зараз це «Роснефть», ЛУКОЙЛ, «Газпром», «Газпром нафта» і «Сургутнефтегаз», а також будь-які їх «дочки»), ні суті діючих заборон: американцям не можна надавати, експортувати або реекспортувати товари, технології і нефінансові послуги «на підтримку» таких проектів зазначених російських компаній.

Видання відзначає, що новими стали три положення. По-перше, поточноюї директивою Мінфіну США забороняється участь американців в проектах, де будь-яка з п'яти російських нафтогазових компаній задіяна (involved) яким би то не було чином. Тепер директива буде змінена так, що в ній буде прописаний поріг пайової участі російської компанії в проекті, який робить його забороненим для американців, - від 33%. Первісна версія законопроекту не містила цього порогу і, як стверджує юрфірма Gibson Dunn, викликала тривогу американського енергетичного бізнесу, оскільки заборонила б компаніям США підтримувати такі проекти по всьому світу, навіть якщо російська компанія залучена в проект «мінімальним чином».

По-друге, заборона торкнеться лише «нових проектів». Що розуміти під ними, має бути уточнено Мінфіну США: в законі точного визначення не наводиться. За датою відсікання можливі як мінімум три варіанти: новими можуть вважатися проекти, розпочаті після вступу закону в силу, тобто після 2 серпня 2017 року, після вступу в силу оновленої директиви Мінфіну (це станеться через 90 днів після модифікації попередньої директиви, сказано в законі ) або навіть після 12 вересня 2014 року, коли вступила в силу попередня директива.

По-третє, заборона крім нових російських проектів торкнеться і нових міжнародних, тобто планованих за межами Росії і її шельфу. При цьому опитані РБК експерти припустили, що постраждати можуть і діючі закордонні проекти.

Нафтогазові санкції в новому законі не зводяться до розширення цієї директиви: є ще заборона на хоч скільки-небудь значущу участь в російських проектах з транспортування вуглеводнів за кордон. Причому вводиться принцип екстратериторіальний: закон загрожує санкціями компаніям з будь-якої юрисдикції (не тільки США), які вкладають кошти в російські проекти по трубопровідному експорту енергоресурсів, надають для таких проектів товари і технології, надають послуги. По суті, ця норма загрожує співпраці між європейськими та російськими енергетичними компаніями. За оцінкою Єврокомісії, в зону ризику потрапляють вісім проектів: «Балтійський ЗПГ» (Shell і «Газпром»), «Блакитний потік» (Eni і «Газпром»), трубопровід Каспійського трубопровідного консорціуму (Shell, Eni і «Роснефть» ), «Північний потік» і «Північний потік-2» ( «Газпром» і ряд європейських компаній), розширення заводу СПГ «Сахалін-2» (Shell і «Газпром»), Південно-Кавказький газопровід і родовище Шах-Деніз (BP і ЛУКОЙЛ), родовище Зохра на шельфі Середземного моря (BP, Eni і «Роснефть»).

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу хмарно з проясненнями, короткочасні дощі, прохолодно
18:07
Офіс генпрокурора збрехав про закриття 20% справ проти бізнесу за дорученням Зеленського
16:03
На Сумщині жителям 10-кілометрової зони від кордону з росією рекомендують евакуюватися
15:13
Ухилянт-"мажор" Олександр Слобоженко погрожує журналісту Ткачу
14:27
Буданов вже заперечує сам себе щодо наступу рф на Суми
13:44
ЄС ухвалив план Ukraine Facility для України, цьогоріч €16 мільярдів
12:04
Гроші на оборонні споруди на Харківщині були "розпиляні": Харківська ОВА платила мільйони фіктивним фірмам з Дніпропетровщини. Це і є державна зрада
11:07
Атаки росіян на Харківщину триватимуть кілька днів, потім РФ планує “потужний наступ” на Суми, – Буданов
10:02
Тепер вже "у червні": не-українська за світоглядом і ментальністю більшість в Раді не поспішає забороняти московський патріархат в Україні
09:30
На Сумщині евакуюють населення Білопілля та Ворожби

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]