росіяни стягли під Бахмут усю можливу артилерію, але є нюанс у боєприпасах – експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російська окупаційна армія продовжує атакувати на напрямку Бахмут – Соледар. І туди росіяни стягли безпрецедентну кількість артилерії.

Про це у своєму Facebook написав учасник спільноти «Інформаційний Спротив», військовий експерт Костянтин Машовець.

За його інформацією, росіяни зосередили там щонайменше 12 дивізіонів ствольної та реактивної артилерії. І це без урахування окремих вогневих батарей. 

«На озброєнні артилерійського угрупування військ противника, яке діє на цьому напрямку, є майже повний спектр артилерійського та мінометного озброєння. В тому числі 152-мм САУ 2С19М2 "Мста-С" з СОУ "Успєх-С"  та комплектом "Накидка", РСЗВ 9К57 "Ураган", 152-мм САУ 2С5 "Гіацинт-С", 240-мм СМ 2С4 "Тюльпан". З прибуттям у цей же район підрозділів 31-ї ОДШБр та 76-ї ДШД, тут також з'явились 2С9 та 2С9М 120-мм САМУ "Нона-С"», – написав Костянтин Машовець.

По суті, пояснює експерт, росіяни тут практикують так званий артилерійсько-піхотний наступ. То ж в разі суттєвого послаблення їхнього артилерійського угрупування (в силу різних можливих причин та обставин) знизиться й ефективність загальних наступальних дій.

«І тут є певний нюанс... Скажімо так, за даними наших союзників, угрупування російських військ в Україні десь приблизно з кінця листопада (як й передбачала значна кількість справжніх військових експертів) почало відчувати суттєву нестачу боєприпасів, – написав він. – У загальному вимірі норма витрати снарядів для російських військ в Україні знизилась до максимальної позначки інтенсивності стрільби в один снаряд на годину (це приблизно 22-24 снаряди на ствол на добу). Звісно, що вони їх вистрілюють не розтягуючи на всю добу, а протягом якогось зручного для себе більш-менш короткого часу, прагнучи масувати свій артилерійський вогонь».

За тими ж розрахунками, пише Машовець, російська артилерія при напруженні «всіх сил, можливостей та ресурсів» має можливість збільшити цю добову норму лише на п’яту частину. В таких умовах російське командування було вимушене концентрувати основну кількість тих боєприпасів виключно на важливих і пріоритетних для себе напрямках та ділянках. Саме це сьогодні відбувається в районі Бахмуту та Соледару.

Відтак, передбачив він, в таких умовах скоро у росіян може скластися драматична ситуація з боєприпасами, особливо на непріоритетних напрямках.

«Не думаю, що українське командування прогавить такого роду можливості», – натякає він на новий український контрнаступ.

На фото: колишня лісополоса під Бахмутом

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
08:00
Окупанти просунулись у Торецьку та ще біля 4 сіл
20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]