Розвідка та деякі військові США сумніваються, що Україна може зупинити наступ росії - NYT

|
Версия для печатиВерсия для печати

The New York Times: російсько-українська війна вийшла з глухого кута. Розвідка та військові США сумніваються, що Україна може зупинити наступ ЗС РФ.

Американські військові та представники розвідки вважають, що російсько-українська війна вийшла з глухого кута, оскільки російські війська нарощують наступ, повідомила газета The New York Times у публікації від 1 листопада.

Автори нотатки розповідають, як влітку 2024 року американські урядові аналітики у розмовах з ними стверджували, що Росія навряд чи досягне значних успіхів в Україні найближчими місяцями, оскільки «погано навчені війська важко проривають українську оборону». Але, як пише NYT, ця оцінка виявилася помилковою — російські війська не лише значно просунулися на сході України, а й відвоювали понад третину території, яку захопила українська армія в Курській області. Крім того, Росія наростила кількість ударів безпілотників по території України – з 350 у липні до 750 у серпні та 1 500 у вересні.

«Російські військові, що під час вторгнення в Україну в 2022 році постійно припускалися помилок, залишилися в минулому», — передає видання думка високопоставленого американського військового чиновника. «Зараз ЗС РФ сильно еволюціонували і перебувають у русі». Через це деякі американські розвідувальні служби та військові чиновники песимістично оцінюють здатність України зупинити російський наступ.

Україна постійно просить країни Заходу постачати зброю, але, з погляду американських військових, брак озброєнь більше не є головною проблемою для Збройних сил України. Американські чиновники кажуть, що Україна різко скоротила відставання від Росії в артилерії, а також використовує безпілотники, щоб знищувати російську бронетехніку. Найбільшою проблемою для ЗСУ, за словами чиновників, став брак солдатів. За оцінкою NYT, у бою загинули 57 тисяч українських військових (видання не наводить джерела цих даних), що вдвічі менше за російські втрати.

За оцінкою одного із співрозмовників видання в Пентагоні, Україна має достатньо солдатів, щоб воювати ще від півроку до року, після чого ЗСУ зіткнуться з гострою нестачею військ. Представники Пентагону зазначили, що ЗСУ використовували деякі нещодавно створені бригади для наступу в Курській області замість того, щоб використовувати їх на сході та півдні України або для того, щоб створити резерви для контрнаступу у 2025 році.

Західні чиновники та експерти вважають, що Росія також відчуває гостру нестачу солдатів і техніки. Американські чиновники додали, що якщо США продовжать підтримувати Україну до наступного літа, то ЗСУ з'явиться можливість скористатися тим, що Росії не вистачає техніки та солдатів.

Вгорі: українській захисники на лінії фронту / Фото: Associated Press

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]