ЄС пропонує створити спецтрибунал щодо злочину агресії РФ
Єврокомісія пропонує створити спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування злочину агресії РФ проти України. Також у ЄС думають над механізмом залучення російських заморожених активів для відбудови України.
Європейська Комісія пропонує створити спеціалізований суд за підтримки Організації Об'єднаних Націй для розслідування та судового переслідування злочину агресії РФ проти України. Про це в середу, 30 листопада, повідомила у відеозверненні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen), зазначає Deutsche Welle.
Фон дер Ляєн наголосила, що Європейський Союз підтримує зусилля Міжнародного кримінального суду (МКС), але закликає партнерів також підтримати спеціалізований суд.
Створення спецтрибуналу щодо Росії є одним з положень запропонованої у вересні президентом України Володимиром Зеленським "формули миру". В Офісі президента необхідність створення спецсуду мотивують тим, що ні Україна, ні РФ не ратифікували Римський статут МКС, який дає цьому суду право розглядати злочини, скоєні щодо країн, які його ратифікували.
На початку жовтня Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти з закликом створити спецтрибунал, який матиме юрисдикцію на притягнення до відповідальності вищого політичного та військового керівництва РФ і зможе видавати міжнародні ордери на арешт. Ініціативу створення спецтрибуналу для доповнення розслідування МКС воєнних злочинів РФ підтримали країни Балтії - Естонія, Латвія та Литва.
У своєму відеозверненні фон дер Ляєн також додала, що Росія має заплатити фінансово за руйнування в Україні, які вже оцінюються в понад 600 мільярдів євро. "Росія та її олігархи мають компенсувати Україні збитки та покрити витрати на відбудову країни", - сказала вона. Президентка Єврокомісії наголосила, що ЄС має частину з цих коштів: він заблокував 300 мільярдів резервів Російського центрального банку та заморозив 19 мільярдів євро російських олігархів.
Фон дер Ляєн зазначила, що у короткостроковій перспективі ЄС міг би разом із партнерами створити структуру для управління цими коштами. "Після зняття санкцій ці кошти мають бути використані для того, щоб Росія виплатила повну компенсацію за збитки, завдані Україні", - пояснила вона.
Цього тижня Рада Євросоюзу прийняла рішення, що обхід накладених на Росію санкцій прирівнюватиметься до злочинів ЄС.
Минулого тижня Європейський парламент оголосив Росію державою-спонсоркою тероризму, щоби підготувати ґрунт для притягнення президента РФ Володимира Путіна та російського уряду до відповідальності перед міжнародним трибуналом.
Також депутати Європарламенту закликали Єврокомісію створити міжнародний механізм компенсацій Україні, включно з міжнародним реєстром збитків. Парламентарі наполягають на створенні правової основи, що дозволить конфіскувати російські активи, заморожені ЄС, та використати їх для подолання наслідків агресії РФ проти України, включно з відбудовою України та виплатою компенсацій жертвам російської агресії.
На початку березня в ЄС створили спеціальний підрозділ для посилення співпраці країн-членів щодо виявлення майна російських олігархів.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.