ЄС виділяє €33 мільярди на транспортну інфраструктуру України

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Львівській ОВА підписали Угоду про участь України у програмі «Механізм «Сполучення Європи», за якою ЄС виділяє 33 мільярди євро для розбудови української транспортної інфраструктури.

Угоду урочисто підписали віцепрем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян.

«Україна підписала сьогодні цю Угоду і стала першою країною, яка не входить до ЄС, але отримає пакет допомоги за програмою «Механізм «Сполучення Європи». Завдяки цьому Україна стає частиною інфраструктури Європи і бюджет, який ми погодили, досить великий – це 33 мільярди євро», - зазначила Велян.

Фінансування проєктів передбачає, що половину вартості компенсує країна-заявниця за рахунок власних джерел чи міжнародних фінансових організацій, а 50% фінансування забезпечується у рамках програми.

Зі слів Кубракова, підписана Угода відкриває можливість залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.

«Ця Угода, яку ми сьогодні підписали, вже дозволяє разом з Європейським Союзом розвивати нашу прикордонну інфраструктуру, пункти пропуску, транспортну мережу. Перш за все, акцент на розвитку експортної логістики на наших західних кордонах. Уже обговорюємо з європейськими партнерами реалізацію шести перших проєктних пропозицій. Подали заяви, уже в червні очікуємо результатів відбору. Це важливий крок на шляху України до євроінтеграції», - додав віцепрем'єр - міністр з відновлення.

Також у рамках зустрічі з представниками ЄС Кубраков розповів європейським партнерам про терористичний акт Росії з підриву дамби Каховської ГЕС. Відразу після підписання віце-прем’єр вирушив на Херсонщину.

Своєю чергою у Європейській комісії повідомили, що підписання документів відкриє нові можливості у відновленні України та зруйнованої критичної інфраструктури. Асоціація з інфраструктурним фондом ЄС допоможе Україні інтегруватися у Єдиний ринок ЄС, сприятиме економічному зростанню, створенню нових робочих місць та підвищенню конкурентоспроможності.

Зокрема, у сфері транспорту українські державні органи та компанії можуть подавати заявки на реалізацію проєктів протягом проєктного періоду 2021-2027 рр. Наступний конкурс на їх фінансування буде оголошений у вересні 2023 року та охоплюватиме, зокрема, проєкти в межах розвитку Транс'європейського транспортного коридору (TEN-T), що сприятимуть розвитку сполучення між країнами ЄС та з країнами-партнерами.

Аналогічні проєкти будуть розглядатися у сфері енергетики, в межах Транс'європейського енергетичної мережі (TEN-E). У листопаді Єврокомісія оприлюднить перелік так званих проєктів спільного інтересу, до яких зможе долучитися й Україна. Ще один напрямок фінансування охоплюватиме транскордонні проєкти з розвитку «зеленої» енергетики.

У цифровій сфері будуть розглядатися проєкти із зміцнення цифрового зв’язку в межах ЄС та з третіми країнами, що передбачає розвиток безпечної, стійкої та високоефективної цифрової інфраструктури, включаючи мережу телекомунікацій та мобільних мереж п’ятого покоління (5G).

Програма «Механізм «Сполучення Європи» на 2021-2027 роки передбачає фінансування та гранти на здійснення проєктів у сфері транспорту на суму 25,8 мільярда євро, у сфері енергетики - 5,8 мільярда євро, у сфері цифрового розвитку - 2 мільярди євро.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]