Сергій Флеш: Засоби захисту РЕБ це інвестиція на майбутнє

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Росія зараз активно веде роботи у цьому напрямі, вони "закривають" Москву та московську область мережею передавачів РЕБ. Для цього вони частково використовують інфраструктуру операторів мобільного зв'язку. Що цілком логічно, у операторів є "висоти", є електроживлення, є канал передачі даних для управління.

Розкажу Вам як це все працює. Завдання у цієї системи дві:

1. Заглушити сигнали навігації на великій площі, щоб крилаті ракети та БПЛА змушені були перейти в автономну систему навігації та їх точність впала.

2. Заглушити засоби навігації БПЛА без інерційних систем, щоб ті втратили цiль, не могли її знайти і впали витративши паливо.

Поодинокі перешкоди тут не зовсім ефективні, потрібна саме велика мережа передавачів перешкод, яка закриє великі території.

Як відомо, ефективним способом захисту навігації БПЛА від перешкод є антена CRPA. У Росії вона мае називу Комета-М. Така антена вміє визначати перешкоди на сигнали навігації та їх придушувати. Так ось у разі формування мережі близьких та потужних джерел перешкод, СRPA не зможе з ними впоратися.

За моєю оцінкою це мережа передавачів повина бути на видаленні один від одного приблизно 20-30 км з потужністю 50-100 Вт кожен. Тому концепція монтажу РЕБ на вежі мобільного зв'язку ідеально вписалася в РФ у технічні умови.

Щодо шкоди здоров'ю. Це не мережа мобільного зв'язку, антени матимуть кругову діаграму та випромінюватимуть у небо. Тобто шкода для мирного населення мінімальна. У московській області вже піднімалося невдоволення на цю тему. Делегація навіть намагалася до "царя" потрапити. Потім їх заспокоїли.

Варто також зазначити, що СRPA антена – це відносно важка і дорога річ (10-20 тисяч доларів). Тому в "картонні літачки" такі дорогі системи ніхто не ставитиме. Там будуть простіші засоби навігації, які придушити ще простіше. Оскільки ППО не бачить картонних літачків, ці передавачі РЄБ на певних ділянках мають працювати постійно.

Чи розуміємо ми це все? Чи працюємо ми у цьому напрямі? Ну, звичайно, так. Ми ж не дурніші за противника! Тільки проблема у нас та сама, що й у РФ - передавачів РЕБ потрібно занадто багато і потрібні вони занадто швидко.

Тому я ще раз висловлю свою думку – для захисту країни силами РЕБ потрібно залучати кошти та можливості великого бізнесу. Не може наша країна за бюджетний кошт швидко потягнути такий розмах.

Саме таким шляхом пішов наш супротивник, який закликав з початку року великий бізнес купувати РЕБ власним коштом. У 2023 році вони провели рекордну кількість тендерів на закупівлю таких виробів. Тендери на РЕБ провели навіть цивільні НДІ та наукові бібліотеки.

Ми повинні розуміти, що нам доведеться жити з таким сусідом і далі. Iз закінченням війни, боюсь атаки БПЛА не припинятся. Тобто засоби захисту РЕБ це інвестиція на майбутнє, від якої ми не підемо.

Якщо на каналах управління БПЛА можна змінювати частоти і РЕБ перестане працювати, то із супутниковими каналами навігації нічого швидко не зміниш. Тому це обладнання працюватиме довго."

(Джерело).


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
16:08
На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
14:05
Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
12:08
Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]