Ще 13% українців вважають День перемоги 9 травня, одним з найважливіших свят

|
Версия для печатиВерсия для печати

До цього часу 13% українців вважають День перемоги, який святкують 9 травня, одним з найважливіших свят.

Про це свідчать дані соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології, пише Главком. Але суттєвий прогрес в настроях українців відчутний, тому що ще у 2010 році день перемоги вважали великим святом 58% населення України, а за популярністю це свято поступалося лише Новому року, Різдву і Великодню.

За подальші 10 років, до 2021-го, популярність дня перемоги впала вдвічі і вже тільки 30% вважали його важливим святом. Наразі ж залишилося лише 13% прихильників цього свята, менше прихильників тільки у 1 травня, 

«Вочевидь це пов’язано з війною, з тим, що день перемоги дуже активно святкується у росії як мілітаристське агресивне свято», – вважають соціологи.

Варто зазначити, що у Латвії офіційно заборонили святкування 9 травня 2023 року та будь-які публічні заходи, пов'язані з цією датою. За це рішення проголосували депутати латвійського Сейму 20 квітня.

Як частина ментально європейської спільности, Україна вже вкотре відзначатиме 8 травня як День пам’яті та примирення.

Також відомо, що налякана ймовірним контрнаступом ЗСУ, окупаційна влада Криму відмовилась від проведення святкового параду та скасувала усі заходи до 9 травня.

 

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]