Школа майбутнього: в одній із найстаріших приватних шкіл Швейцарії готують до заселення космосу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Гора Розенберг височить над історичним центром Санкт-Галлена — міста в німецькій частині Швейцарії, відомого своїм барочним собором, колишнім бенедиктинським монастирем і бібліотекою, включеною до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. На Рожевій горі (так перекладається з німецької Rosenberg) серед зелені та вілл стилю ар-нуво знаходиться приватна школа-пансіон Institut auf dem Rosenberg - одна з найстаріших і найдорожчих у Швейцарії. 13 вілл разом із сучасними спорудами виконують роль житлових та навчальних корпусів, у яких сьогодні здобувають освіту 230 дітей 50 різних національностей від 6 до 18 років. У кожному класі не більше восьми учнів, а співвідношення педагогів до студентів становить 1:2 — у школі вважають, що так можна забезпечити справді індивідуальний підхід.

Про унікальний навчальний заклад пише Коммерсант.

Студенти не обмежені рамками однієї спільної для всіх програми чи навіть системи освіти. При складанні плану навчання в розрахунок приймаються як особисті здібності та інтереси студента, так і те, де він згодом планує здобувати вищу освіту і який атестат йому знадобиться для вступу: американський диплом середньої школи, британський A-Levels, міжнародний бакалаврат IB або його німецький аналог GIB. Щоб звести всі навчальні плани до загального розкладу, адміністрації школи доводиться вдаватися до допомоги штучного інтелекту. Багато шкільних курсів виходять за межі стандартних академічних програм — можна вибрати, наприклад, «Дипломатію та лідерство», «Креативні технології та робототехніку», «Стійкий дизайн» або «Управління капіталом».

Institut auf dem Rosenberg, що знаходиться в сімейному управлінні, цього року відзначає 133 роки з моменту заснування. Голова школи Бернхард Гадеманн - представник четвертого покоління сім'ї власників і колишній випускник школи - спрямований не в минуле, як можна було б припустити, а в майбутнє.

Вже біля входу в кампус можна побачити «вітряні дерева», які більше нагадують арт-об'єкти, ніж джерело енергії для заряджання шкільних електромобілів Audi e-tron. По сусідству розташовані дві скляні півсфери – «кліматичні сади» Climate Gardens, результат співпраці з Вищою технічною школою Цюріха ETH Zurich: тут учні вивчають розвиток рослин за умов глобального потепління. Зеленими газонами розгулює жовта робособака Spot від Boston Dynamics — її, як і робота ABB у технічній лабораторії, програмують самі учні.

На фото: «вітряні дерева» та «кліматичні сади» у «Парку майбутнього»

«Вітряні дерева» та «кліматичні сади» — частина шкільного «Парку майбутнього». Цього літа в парку з'явився ще один футуристичний об'єкт - Rosenberg Space Habitat, експериментальна «космічна середовище», де студенти можуть займатися практичними дослідженнями. "Ми хочемо, щоб наші учні змогли зустрітися з майбутнім вже сьогодні, - говорить Бернхард Гадеманн. - Наша мета - якомога раніше познайомити їх з темою освоєння космосу і надихнути на спільний пошук відповідей на складні глобальні питання".

Реалізацією проекту, розробленого за участю учнів школи, займалося копенгагенське архітектурне бюро SAGA Space Architects. Його співзасновник Себастіан Арістотеліс Фредеріксен — ідеаліст, який теж дивиться в майбутнє і вже зараз проектує довкілля для місячних і марсіанських місій. Торік разом із партнером по бюро Карлом Йоханом Соренсеном він провів 100 днів у Гренландії у прототипі «місячної» житлової капсули, щоб оцінити можливість автономного існування в умовах, близьких до екстремальних.

 

На фото: робот ABB у навчальному класі Institut auf dem Rosenberg

Семиметрова Rosenberg Space Habitat стала найвищою полімерною конструкцією, виконаною методом 3D-друку. При цьому розміри споруди розраховані так, щоб вона помістилася до ракети SpaceX Starship. У триповерховому космічному будинку може жити та працювати команда із двох осіб. Нижній рівень відведений для гігієни та лабораторних досліджень, тут же розміщуються дрони та робопес Spot. Другий поверх призначений для роботи, третій, схожий на капсули для сну, - для відпочинку. Для внутрішнього оздоблення використані натуральні матеріали, до яких приємно торкатися (покриття з пробки та повсті), а ергономічні меблі виготовлені компанією Vitra.

"Rosenberg Space Habitat - найсучасніше з аналогових космічних середовищ існування, - розповідає архітектор Себастіан Арістотеліс. - Це відмінний приклад того, як робота з космічним простором розсуває можливості технологій і дизайну тут, на Землі".

 

У капсулі студенти можуть працювати з апаратним та програмним забезпеченням, системами дистанційного керування польотом та сенсорною стимуляцією, включаючи світло, звук та запах, а також брати участь у проектах, що розвивають системне мислення, та вивчати поведінку штучного інтелекту. Втім, перше, про що запитують учні: чи можна провести ніч у Space Habitat? Бернхард Гадеманн каже, що така можливість у них справді буде – і список охочих лише зростає.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]