Шмигаль збрехав, коли заявив про виконання Україною всіх рекомендацій ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

На думку глави "Центру протидії корупції", глава українського уряду видає бажане за дійсне.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що після обрання Кабінетом міністрів директора Національного антикорупційного бюро наша держава нібито виконала всі сім рекомендацій від Європейської комісії, отримані разом зі статусом країни-кандидата на вступ. Водночас, голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін не погодився з цим висловлюванням у коментарі LIGA.net.

"Із призначенням директора НАБУ ми можемо сказати, що Україна виконала сім рекомендацій Європейського Союзу, які були визначені при отриманні статусу кандидата. Це демонструє нашу цілеспрямованість у питанні євроінтеграції і наші прагнення вже цього року перейти до початку перемовин про вступ до ЄС", – сказав Шмигаль під час позачергового засідання уряду в понеділок.

Однак, за словами Шабуніна, невиконаною залишається рекомендація, яка стосується Конституційного Суду України.

"Вона вимагає голосування по закону, яким формується конкурсна комісія з обрання суддів КСУ у відповідності до рішення, висновку Венеційської комісії. Проголосований закон не відповідає висновку Венеційської комісії, про що КСУ прямо заявили", – зазначив громадський діяч.

Він вказав, що Єврокомісія неодноразово робила офіційні заяви стосовно цієї рекомендації. На думку глави "ЦПК", Шмигаль видає бажане за реальне своєю заявою.

"Це ніби казати "мед", але від того в роті не стає солодше. Є формальні вимоги. Безвідносно, що говорить прем'єр або не говорить. Ми не виконали всі вимоги і не рухаємося далі", – наголосив Шабунін.

Раніше в "Центрі протидії корупції" зауважили, що уряд призначив новим директором НАБУ людину, яка має нульовий досвід розслідування корупції та пов'язана із оточенням керівника ОП Андрія Єрмака.

Влада рапортує, що зробила все для виконання семи рекомендацій Єврокомісії, отриманих Україною разом зі статусом країни-кандидата у члени ЄС. Виконання цих рекомендацій не гарантує Україні моментального відкриття переговорів про вступ, однак без них точно неможливі подальші кроки до членства. Результати вже третього моніторингу виконання вимог ЄС, який провели незалежні українські аналітичні центри, трохи відрізняються від оцінок влади.

Угорі: прес-служба Кабміну України

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]