Наталія Седлецька: Перший тест - чи послухає Кривонос прем’єра?

|
Версия для печатиВерсия для печати

Про це пише відома журналістка Наталя Седлецька у своєму блозі у виданні Цензор.Нет.

"Новим директором НАБУ став Семен Кривонос.

Для цього Кабмін включив "турборежим".

Трійку фіналістів комісія оголосила лише 48 годин тому. Далі у Прем’єр-міністра було 5 днів на роздуми та консультації для винесенння однієї з трьох кандидатур на розгляд уряду. А у міністрів - ще 10 днів "на подумати".

Але все вирішилось блискавично.

Сьогодні неанонсовано о 12.00 розпочалось онлайн-засідання уряду, а вже о 12.15 міністри затвердили внесену прем’єром кандидатуру Семена Кривоноса.


Про самого кандидата, а тепер переможця, ми детально розповіли ще декілька тижнів тому.

Він - нинішній очільник Державної інспекції архітектури та містобудування України (інституції, яка, зокрема, видає ліцензії на будівництво). Його призначення на цю посаду два роки тому підтримав особисто Андрій Єрмак.

Окрім того, за нашими даними, Семен Кривонос добре знайомий з заступником Єрмака Олексієм Кулебою (не плутати з міністром). Кривонос і сам підтвердив, що вони знайомі з Кулебою вже 8 років. З яким також тісно працювала дружина Кривоноса - Галина Польшинська - вона очолювала службу забезпечення роботи Олексія Кулеби в КМДА, де він працював першим заступником Кличка "за квотою" Андрія Єрмака.

Це все - важливий контекст.

Але. Попереду у нового директора НАБУ буде регулярна змога та можливості демонструвати свою незалежність від Офісу Президента та будь-яких інших гілок влади та представників бізнесу.

Для підтримання власної незалежності у директора НАБУ загалом є всі законом передбачені запобіжники.

Питання лише в тому, чи він має такий намір.

Особисто я вже бачу перший яскравий очевидний тест для Кривоноса, який буде дуже показовим.

Сьогодні Денис Шмигаль під час оголошення переможця несподівано заявив:

"Пропоную новопризначеному керівнику НАБУ розглянути можливість призначити двох інших кандидатів Сергія Гупяка та Романа Осипчука на керівні посади в НАБУ".

Чому це було несподівано?

По-перше, призначення своїх заступників - це дискреційне право самого директора НАБУ. Експерти та юристи можуть краще це оцінити - але як на мене, так публічні "поради" від керівника уряду - це вже спроба впливу, якщо не пряме втручання. Чи взагалі предмет домовленостей?

По-друге, другий фіналіст - Роман Осипчук - і так має керівну посаду в НАБУ.

Тобто, виходить, це було сказано саме "під Гупяка".

Сергій Гупяк - третій фіналіст конкурсу. Він очільник ДБР на Вінничині, тобто підлеглий Олексія Сухачова, а отже це пряма вертикаль Олега Татарова. Ще на вихідних в ОП реально роздумували призначити саме Гупяка директором НАБУ. Проти цього були міжнародні партнери.

Тому тепер, коли Шмигаль публічно радить Семену Кривоносу взяти ДБРівця Сергія Гупяка собі у заступники - рішення, яке він винесе, буде першим і дуже показовим тестом на незалежність новопризначеного директора Національного антикорупційного бюро.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]