Ситуація з відвантаженням зерна на експорт критична - аграрії б’ють на сполох

|
Версия для печатиВерсия для печати

За підрахунками експертів аграрного ринку загальний обсяг до експорту цьогорічного урожаю разом із залишками минулого року складе близько 65-70 млн тонн. При нинішніх темпах експорту в 2 млн тонн на місяць Україна буде експортувати наявний обсяг зерна та насіння олійних культур наступні 32-35 місяців.

І питання має бути негайно вирішене на державному рівні. Про це йдеться у зверненні Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» разом з ГС «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнською асоціацією громад, Асоціацією «Союз птахівників України» та ВГО «Українська аграрна конфедерація»  до уряду та Президента України Володимира Зеленського з проханням вплинути на вирішення надзвичайно складної ситуації, яка складається в аграрному секторі економіки України.

У зверненні йдеться про те, що перспектива переповненості складів зерном, неможливість його продати, відповідна відсутність коштів для закупівлі ресурсів вже зараз ставить серйозне питання щодо доцільності посіву під урожай наступного року.

В результаті до 10-15 мільйонів гектарів полів на підконтрольній території України можуть бути незасіяні під урожай 2023 року.

«Це призведе до заростання полів бур’янами, банкрутства тисяч сільськогосподарських підприємств та невиплати орендної плати за землю. Майже половина з 7 млн власників земельних ділянок (паїв) втратять значну частку свого доходу у вигляді орендної плати сумарно на 30-50 млрд грн. В сільському господарстві зайнято близько 2,7 млн населення України, з них 520 тис. осіб – наймані працівники, більшість з яких можуть втратити роботу», – наголошується у зверненні.

Враховуючи вищезазначене, з метою недопущення непоправних наслідків для аграрного сектору економіки України провідні аграрні асоціації спонукають урядовців почути заклики щодо існування нагальних проблем агросектору, врахувавши наступні пропозиції:

1. Визначити план збільшення обсягів експорту продовольства (евакуація зерна).

2. Лімітувати обсяги здачі поїздів/вагонів через прикордонні переходи

регіональних філій АТ "Укрзалізниця" у розрізі номенклатури вантажів.

3. Ввести прозорий механізм формування та інформування всіх учасників

вантажних перевезень щодо черговості перетину кордону навантаженими вагонами.

4. Змінити практику проведення аукціонів Укрзалізницею на користування вагонами в умовах штучно створеного дефіциту.

5. Переглянути рішення Мінінфраструктури про підняття тарифів УЗ на вантажні перевезення на 70% та знайти компромісний варіант.

6. Забезпечити фінансування осінньо-польових робіт.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого станом на початок липня призвело до тотальної блокади агресором морських шляхів експорту українського зерна. Що неймовірно погіршило економічний стан українського сільгоспвиробництва. 

Як деблокувати українське зерно або та запобігти голоду в світі - The Economist

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]