Ситуація з відвантаженням зерна на експорт критична - аграрії б’ють на сполох
За підрахунками експертів аграрного ринку загальний обсяг до експорту цьогорічного урожаю разом із залишками минулого року складе близько 65-70 млн тонн. При нинішніх темпах експорту в 2 млн тонн на місяць Україна буде експортувати наявний обсяг зерна та насіння олійних культур наступні 32-35 місяців.
І питання має бути негайно вирішене на державному рівні. Про це йдеться у зверненні Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» разом з ГС «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнською асоціацією громад, Асоціацією «Союз птахівників України» та ВГО «Українська аграрна конфедерація» до уряду та Президента України Володимира Зеленського з проханням вплинути на вирішення надзвичайно складної ситуації, яка складається в аграрному секторі економіки України.
У зверненні йдеться про те, що перспектива переповненості складів зерном, неможливість його продати, відповідна відсутність коштів для закупівлі ресурсів вже зараз ставить серйозне питання щодо доцільності посіву під урожай наступного року.
В результаті до 10-15 мільйонів гектарів полів на підконтрольній території України можуть бути незасіяні під урожай 2023 року.
«Це призведе до заростання полів бур’янами, банкрутства тисяч сільськогосподарських підприємств та невиплати орендної плати за землю. Майже половина з 7 млн власників земельних ділянок (паїв) втратять значну частку свого доходу у вигляді орендної плати сумарно на 30-50 млрд грн. В сільському господарстві зайнято близько 2,7 млн населення України, з них 520 тис. осіб – наймані працівники, більшість з яких можуть втратити роботу», – наголошується у зверненні.
Враховуючи вищезазначене, з метою недопущення непоправних наслідків для аграрного сектору економіки України провідні аграрні асоціації спонукають урядовців почути заклики щодо існування нагальних проблем агросектору, врахувавши наступні пропозиції:
1. Визначити план збільшення обсягів експорту продовольства (евакуація зерна).
2. Лімітувати обсяги здачі поїздів/вагонів через прикордонні переходи
регіональних філій АТ "Укрзалізниця" у розрізі номенклатури вантажів.
3. Ввести прозорий механізм формування та інформування всіх учасників
вантажних перевезень щодо черговості перетину кордону навантаженими вагонами.
4. Змінити практику проведення аукціонів Укрзалізницею на користування вагонами в умовах штучно створеного дефіциту.
5. Переглянути рішення Мінінфраструктури про підняття тарифів УЗ на вантажні перевезення на 70% та знайти компромісний варіант.
6. Забезпечити фінансування осінньо-польових робіт.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого станом на початок липня призвело до тотальної блокади агресором морських шляхів експорту українського зерна. Що неймовірно погіршило економічний стан українського сільгоспвиробництва.
Як деблокувати українське зерно або та запобігти голоду в світі - The Economist
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
- 14:43
- Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
- 13:14
- "Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
- 12:16
- Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.