ЄСПЛ визнав закон рф про іноагентів таким, що порушує права людини
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив, що російський закон про іноземних агентів порушує Європейську Конвенцію про права людини. З позовом до суду звернулися 73 російські НКО. ЄСПЛ ухвалив виплатити кожному заявнику по €10 тис.
Про це повідомляє Комерсант.
Голова міжнародної групи «Агора» Павло Чиков розповів у Telegram, що ЄСПЛ також визнав необґрунтованим застосування поняття «іноземний агент» та виявив порушення свободи асоціацій. Крім того, суд вважав надмірними штрафи, які призначають порушникам закону про іноагентів. Рішення набуде чинності через три місяці.
«Після комунікації першої групи скарг у 2017 році організації представили єдину позицію у відповідь на заперечення влади рф. На жаль, очікування виявилося надто довгим, більше половини з організацій-заявників було ліквідовано, а законодавство про іноземних агентів поширилося і на громадян»,— додав Павло Чиков.
Слід зазначити, що в воюючій проти України росії ситуація зі ставленням до прав людини власних громадян стрімко погіршується.
Так, у червні Держдума ухвалила два законопроекти про невиконання в країні рішень ЄСПЛ, винесених після 15 березня.
У цю дату росія подала заяву про вихід із Ради Європи (РЄ), упереджуючи прийняте європейцями рішення про її виключення з РЄ.
Формально росія перестане бути стороною Європейської конвенції з прав людини з 16 вересня 2022 року через півроку після її виключення з РЄ. До цієї дати росіяни можуть скаржитися на факти порушень конвенції.
7 червня Держдума ухвалила у першому читанні законопроект «Про контроль за діяльністю осіб, які перебувають під іноземним впливом», що узагальнює норми чинного законодавства про так званих іноагентів.
Він передбачає, що іноагентом можна буде визнати фізичну чи юридичну особу (у тому числі комерційну компанію), а також будь-яку громадську організацію, якщо ті отримали «підтримку та (або) перебувають під іноземним впливом в інших формах». Автори ініціативу сподіваються «прикрити лазівки» для НКО, ЗМІ та громадян, які отримують підтримку із іноземних джерел. Держдума також хоче заборонити іноагентам проводити акції протесту, брати участь в освітній діяльності та держзакупівлях, бути членами виборчкомів, жертвувати гроші політичним партіям та вести спрощений бухгалтерський облік.
«Аргумент»
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:01
- "Ще нічого не втрачено": чесне інтерв'ю замкомбрига 68-ої бригади Явора з Покровського напрямку
- 08:00
- Ворог ще більше стиснув кільце навколо Курахового (КАРТИ)
- 20:00
- У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
- 19:21
- ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
- 18:24
- Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
- 18:11
- Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
- 17:04
- Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
- 16:19
- Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
- 16:02
- Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
- 15:21
- «Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.