ЄСПЛ визнав закон рф про іноагентів таким, що порушує права людини

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив, що російський закон про іноземних агентів порушує Європейську Конвенцію про права людини. З позовом до суду звернулися 73 російські НКО. ЄСПЛ ухвалив виплатити кожному заявнику по €10 тис.

Про це повідомляє Комерсант.

Голова міжнародної групи «Агора» Павло Чиков розповів у Telegram, що ЄСПЛ також визнав необґрунтованим застосування поняття «іноземний агент» та виявив порушення свободи асоціацій. Крім того, суд вважав надмірними штрафи, які призначають порушникам закону про іноагентів. Рішення набуде чинності через три місяці.

«Після комунікації першої групи скарг у 2017 році організації представили єдину позицію у відповідь на заперечення влади рф. На жаль, очікування виявилося надто довгим, більше половини з організацій-заявників було ліквідовано, а законодавство про іноземних агентів поширилося і на громадян»,— додав Павло Чиков.

Слід зазначити, що в  воюючій проти України росії ситуація зі ставленням до прав людини власних громадян стрімко погіршується.

Так, у червні Держдума ухвалила два законопроекти про невиконання в країні рішень ЄСПЛ, винесених після 15 березня.

У цю дату росія подала заяву про вихід із Ради Європи (РЄ), упереджуючи прийняте європейцями рішення про її виключення з РЄ.

Формально росія перестане бути стороною Європейської конвенції з прав людини з 16 вересня 2022 року через півроку після її виключення з РЄ. До цієї дати росіяни можуть скаржитися на факти порушень конвенції.

7 червня Держдума ухвалила у першому читанні законопроект «Про контроль за діяльністю осіб, які перебувають під іноземним впливом», що узагальнює норми чинного законодавства про так званих іноагентів.

Він передбачає, що іноагентом можна буде визнати фізичну чи юридичну особу (у тому числі комерційну компанію), а також будь-яку громадську організацію, якщо ті отримали «підтримку та (або) перебувають під іноземним впливом в інших формах». Автори ініціативу сподіваються «прикрити лазівки» для НКО, ЗМІ та громадян, які отримують підтримку із іноземних джерел. Держдума також хоче заборонити іноагентам проводити акції протесту, брати участь в освітній діяльності та держзакупівлях, бути членами виборчкомів, жертвувати гроші політичним партіям та вести спрощений бухгалтерський облік.
«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]