Спроба делегації Вселенського Патріархату порозумітися з єрархами упц московського патріархату завершилася нічим

|
Версия для печатиВерсия для печати

Зустріч делегації Вселенського Патріархату, яка прибула в Україну, з очільником УПЦ МП Митрополитом Онуфрієм була безрезультатною.

Про це Релігійній правді повідомило поінформоване джерело.

Делегація Вселенського Патріархату, яка перебуває з візитом в Україні, зустрілася з главою УПЦ МП Митрополитом Онуфрієм Березовським, а також із членами його Синоду – митрополитами Антонієм Паканичем, Мелетієм Єгоренком та Климентом Вечерею. Про це теж з посиланням на власні джерела повідомляє близьке до кола Паканича і Новінського видання «Расколам.net».

Зазначається, що в делегації Вселенського Патріархату початковий намір такої зустрічі був обумовлений знаками і сигналами, які Митрополит Онуфрій нібито передавав протягом останнього часу представникам Патріарха Варфоломія щодо своєї нібито готовності відійти від підлеглості РПЦ. В обмін він нібито чекав на якісь гарантії, які зможе надати йому і його послідовникам Константинополь. Одним із посередників у такому заочному спілкуванні виступив митрополит з Америки Тихон Моллард, який нещодавно відвідував Чернівці, а потім попрямував до Стамбулу, де зустрічався зі Вселенським Патріархом.

Делегації не сподобався склад учасників, які прийняли їх із боку УПЦ МП. Присутність на зустрічі відвертого прибічника єдності з РПЦ за будь-яку ціну митрополита Паканича, який представляє біля Онуфрія інтереси як Гундяєва, так і Новінського, була для гостей негативним знаком. Вони зрозуміли, що ніяких серйозних пропозицій в дусі тих натяків, які нібито були раніше, митрополит Онуфрій не зробить і до діалогу насправді не схильний.

Можливо, він та інші промосковські сили сподівалися, що з допомогою гри з Фанаром вони зможуть зупинити ухвалення закону про заборону РПЦ в Україні. В обмін на обіцянки зближення та діалогу вони мали намір просити Патріарха Варфоломія вплинути на позицію української влади, щоби закон було відкладено чи пом’якшено. А після того, як закон був проголосований за підтримки особисто президента, Онуфрій втратив мотив вести подальший діалог.

Натомість цілком реальною є загроза розколу в самій структурі Митрополита Онуфрія. Якби навіть Глава УПЦ МП справді бажав відійти від РПЦ, велика частина цієї структури на чолі з Паканичем оголосили б його зрадником, і Москва та її вірні підтримала б саме цю групу.

Тож нині делегація, яка приїхала з місією налагодження діалогу, опинилася у складній ситуації, коли і держава, і ПЦУ в особі Митрополита Епіфанія готові підтримати діалог, але саме ті, на кого Константинополь розраховував з іншого боку, цей діалог відкидають.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:51
13 вересня в Україні майже скрізь пройдуть короткочасні дощі, до +30° тепла
19:53
МЗС України оголосило демарш монгольській стороні в звʼязку з теплим прийомом російського фюрера
18:21
Військова контррозвідка MAD: Росія посилила шпигунство проти ФРН
17:16
Обрано запобіжні заходи ще двом співучасникам побиття бандитами ветерана у Смілі
16:52
СБУ затримала зрадника, який перетворив свою квартиру у «спостережний пост» за Силами оборони у Запоріжжі
15:52
Російські загарбники вбили трьох співробітників Міжнародного комітету Червоного Хреста
14:17
ВРП нарешті звільнила полтавського суддю-відмазувальника Сергія Гальонкіна
13:54
Судитимуть ексгенерала СБУ Наумова, який вкрав 4,1 млн грн
12:17
Українські бійці-спецпризначенці при виконанні завдань у Чорному морі збили Су-30СМ
11:21
У другому півріччі 2024 року економічне зростання в Україні сповільниться - МВФ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]