США можуть передати Україні флот штурмовиків A-10 Thunderbolt – NYT

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сполучені Штати вже не так критично ставлять до ідеї постачання Україні військових літаків.

У військових колах США обговорюється пропозиція передати Україні флот штурмовиків A-10 Thunderbolt, пише The New York Times.

Така перспектива має багато сенсу з погляду як на потреби України, так і інтереси розвитку американських Військово-повітряних сил, наголошується у матеріалі.

Ці штурмовики розробили в роки Холодної війни спеціально для ураження наземних цілей і насамперед – для боротьби з радянськими танками, які й досі  застосовуються Росією.

Водночас Пентагон вже не перший рік намагається позбавитися цих машин, щоб звільнити кошти для закупівлі більш багатоцільових літаків, які більшою мірою відповідають уявленням американських стратегів про майбутні військові конфлікти, в яких можуть брати участь США.

Домогтися ухвалення цього рішення у Конгресі військовим досі не вдавалося; законодавці завзято виділяли гроші на підтримку та модернізацію флоту А-10.

Начальник штабу ВПС США генерал Чарльз Квінтон Браун у коментарі Politico також натякнув, що Україна може отримати бойові літаки від союзників: шведські Saab Gripen, французькі Rafale чи Eurofighter. Браун наголосив, що це точно «не буде щось російське».

Раніше у Сенаті закликали Пентагон надати Україні передові реактивні винищувачі. Адміністрація президента Джо Байдена ще не підтримала відправку військових літаків в Україну. Проте представники США та України заявляють, що українські пілоти «більш ніж здатні» пройти навчання на сучасних американських літаках четвертого покоління за лічені місяці.

14 липня Палата представників прийняла законопроєкт про оборонну політику в розмірі $840 млрд. Серед іншого, документ передбачає виділення $100 млн на навчання українських льотчиків.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:01
Кіпр позбавив громадянства Коломойського, Бахматюка і Григоришина, – Politis
08:00
Ворог захопив село Дар’їно на Курщині, просунувся на Донбасі
20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]